לעבוד בלי כבוד
הוספת תגובה לדף  עיין ערך: מתחדש - ניסיון להבין לאן מובילים תהליכי ההפרטה את הקיבוץ וכיצד ייראה "הקיבוץ המתחדש" בעוד עשור או שניים
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  לעבוד בלי כבוד
תוכן ההודעה:  כתב "חבר מרכז, ובכך גילם את כל העיוות "המתחדש" על רגל אחת:
"במונחים שלמדנו כבר בקיבוץ החדש - אם ערך העבודה מתוגמל ביותר מהערך השוק (היכולת והמוכנות של הלקוחות לממן) צריך להביא את הכסף ממקום אחר."
המונחים שחבר מרכז "למד בקיבוץ החדש" קיימים כבר משחר הקפיטליזם, ומה להם ולמונח "קיבוץ", רק לאלוהים ולחבר מרכז פיתרונים..
קיבוץ, בין אם ישן,חדש,כפרי,עירוני או אחר, אמור להיות "אגודה שיתופית". כלומר השותפות של חברי האגודה, כחברים שווי זכויות המאוגדים באגודה הזאת צריכה לבוא לידי ביטוי כלשהו שאמור להוות את ההבדל בין אגודה שיתופית לבין ארגון כלכלי מסוג אחר.
בקיבוץ "הישן" המקום "האחר" ממנו "הביאו את הכסף" לתגמול "יתר" של עבודה "פחותת ערך" היה תגמול "חסר" של עבודה "יתרת ערך" וזאת באמצעות עיקרון שיוויון ערך העבודה שהיה נהוג שם.

הבעייה של כל הקיבוצים הישנים ש"התחדשו" פתאום הייתה נעוצה בכלל במקום אחר.. הם נתנו לעצמם "ערך עבודה", שיוויוני אמנם, אבל גבוהה יותר ממה שהם הרוויחו מעסקיהם! וזו הייתה הסיבה העיקרית למשבר הכלכלי שפקד אותם.

לי אישית אין שום בעייה, אפילו להיפך, עם הרצון של חברים, במקום לעזוב, להביא הצעה, בדרך דמוקרטית, להפסיק להיות אגודה מסוג קיבוץ ולהפוך לאגודה או ארגון מסוג אחר ואפילו פירוק מוחלט בהחלט בא בחשבון.

מה שמוציא אותי מדעתי זה השקר וההונאה של היצור המעוות, האנדרוגינלי, וחסר תוחלת הקיום, שלמעשה כלל עוד לא נולד, וגם לא ייולד. הקרוי משום מה "קיבוץ" ועוד "מתחדש".

מפיחי האשליה הזו של "הקיבוץ המתחדש", (שחלקם אפילו אינם מודעים לה ומשלים גם את עצמם! ואני מקווה שחבר מרכז שייך להם) אינם עוסקים ביצירת כל דבר חדש אלא בביזה חסרת בושה,חברות,שיוויוניות והוגנות מינימאלית של שרידי גוויתו של הקיבוץ הישן תוך עושק וגזל של חבריהם "החלשים" יותר.

העתקת קישור