ולכל הניצים כאן, חג שמח ו... תרגיעו! מציפורה
הוספת תגובה לדף  עיין ערך: מתחדש - ניסיון להבין לאן מובילים תהליכי ההפרטה את הקיבוץ וכיצד ייראה "הקיבוץ המתחדש" בעוד עשור או שניים
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  ולכל הניצים כאן, חג שמח ו... תרגיעו! מציפורה
תוכן ההודעה:  השבוע היה קצת עצבני כאן באתר, עכור משהו, אישי מדי , מעליב, והתגובות ירדו לפסים לא נעימים, דיברו בתגים, בהכפשות ופחות לעניין.

יוסי פלד, מה עמדותיו בכלל? הוא בעד או נגד?

מרשק, בעד, נגד, דיון-חברים או סימפוזיון אקדמי?

צריך לדעת לכבד את הקהל, אם מכינים סימפוזיון, של בעלי דעות שונות ומנוגדות על מנת ללמוד וללבן סוגיה מצדדים שונים, הקהל יודע שבא להצגה 'פלורליסטית'. לסימפוזיון יש חוקים, כמו להרצאה, הצגת יחיד, או נאום בחירות.
הבעיה עם מרשק, לדעתי, שהתבלבל או שלא ידע מראש את החוקים. האם זה תפקידה של התנועה להזמין לסימפוזיונים כלליים, פלורליסטים בנושאים לאומיים?
אם אגף המשימות מזמינה ל-'שיח וחשיבת חברים' בכותרת 'מה אנחנו-עושים אחרי לבנון 2'? גם אני מבינה מזה שהכוונה היא מה-אנחנו (התנועה הקיבוצית, העבודה מרצ, תנועות הנוער הכחולות...), מה-אנחנו-חושבים-ועושים אחרי המציאות שנוצרה בעקבות המלחמה?.
בחיים לא הייתי מאמינה שזאת הזמנה לדיון פלורליסטי, מכהנא ועד מק'י על עתיד האומה. אלא דיון כללי בתוכנו, דיון של למידה וחשיבה שבסופו יש לגבש מדיניות-פעולה מעשית. הרי בזה עוסק מרשק, בפעולות מעשיות ולא בדיונים אקדמיים.

הויכוח (המכוער לתחושתי) בעקבות המאמר של אודי מנור, שאיננה מכירה, כמו תופעת מגדל בבל (שגם על זה כבר כתבתי כאן לפני חודשים) נבע מדיבור בריבוי שפות, או בשני מישורי התייחסות: אודי טוען, שכשמזמינים ל'חושבים פנימה', כשרוצים לגבש מדיניות 'שלנו' אנחנו, התנועה, השמאל הס'ד... לא צריך להזמין ליכודניק. זה הכל! זה אומר שאודי בולשוויק?
למען האמת, הרגשתי זרה השבוע בדיונים כאן. לא אהבתי את העלבונות האישיים, את הסגנון. מודה - בעיה שלי.

ולכל הניצים כאן, תרגיעו! (אומרים הנכדים במקום תרגעו)
תרגיעו כי היום חג, וחג שמח
מציפורה הזקנה!
העתקת קישור