סוף סוף הגיע משהו אופטימי, מחייך ופייסני, השמאלית
הוספת תגובה לדף  הפרקליטות: נמצאו די רעיות להעמדת הנשיא לדין
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  סוף סוף הגיע משהו אופטימי, מחייך ופייסני, השמאלית
תוכן ההודעה:  סוף סוף הגיע משהו אופטימי, מחייך ופייסני, השמאלית של דלומי
מצטרפת למוקסם ומריעה לדלומי. כשהוא בא, אני כבר ממתינה לו בשורה הראשונה! ברוו!

השבוע היה קצת עצבני כאן באתר, עכור משהו, אישי, מעליב, והתגובות ירדו לפסים לא נעימים., דיברו (כן, כן רק לדעתי הארכאית) בתגים, בהכפשות ופחות לעניין. ולאו דווקא על הנושאים החשובים (לדעתי בלבד!).
באמת שלא חסרים נושאים:

המישור הבינלאומי: האיום האירני והחיזוק שקיבל מהדיקטטורה הקוריאנית. (התשובה: ליברמן? וסופה של ישראל)

המישור הלאומי: אם ליברמן נכנס, בשביל לחסום את ביבי ולתפוס את מנהיגות הימין, במחיר נמוך עכשיו והגבהת המחיר עם עזיבת העבודה אח'כ, כך שמעתי מהפרשנים. אסון-אסון-אסון! ואני חוששת 'שהפלורליסטים' ידביקו גם לי תווית כאן בתגובות. למה אני לא סובלנית לדעות של כהנא, ליברמן, 'מה יש, טוב שתהיה ממשלה פלורליסטית'.

המישור המלפגתי: מה קרה לאבו וילן? בנושא זה ירון שור צודק (כן, כן!! זו רק דעתי!).
אני מתביישת במפלגה שלי (העבודה) ומסכימה עם יתום שאמר 'שאם ליברמן לא יהיה ליברמן מוכן שהצטרף: לא לזגענות נגד ערביי ישראל, לא לארץ ישראל השלמה, לא למדיניות כלכלית חברתית דורסנית' ואולטרא ימינית. אני חותמת.

בראיונות השבוע ולוולה וגברי דווקא היו אופטימיים ומבטיחים סידור הפנסיה לחברים, כן אני יודעת שמזכירים תמיד מבטיחים. מישהו כתב כאן (זוהר?) 'גזור ושמור' את הראיונות וההבטחות האלה. אני מסודרת (75), ואני מציעה לכם (!) לשמור, לצלם ולשלוח את הראיונות הללו לבית התנועה כל 4-6 חודשים בצירוף מכתב: ' נוווו - הפנסיה, איך מתקדמת ההבטחה?.. נסיכי האזורים התרצו כבר ? '

עוד משהו תנועתי ואופטימי, אלישע והזרש מצרפים לצוותי חשיבה על עתיד הקיבוץ השיתופי גם חברים דיפרנציאליים (מרצונם אני מנחשת), וזה טוב כי אלה יבעו את העמדות של עוזי כאן, ויעזרו לחדד את הבעיות, וגם יקחו איתם יותר שיתוף למתחדשים. מה רע? אולי גלזר יקבל תשובות לקראיתו 'המתחדש לאן?' בזעקתו לבסיס רעיוני-ערכי (כך כתב) למתחדש.כל הכבוד לזרש.
מי מחליף את דגי, הלוחם הותיק הזה?

חבל שמעט הייחסו למאמר של גוטווין. מי מעיין זכים במדבר.

יוסי פלד, מה עמדותיו בכלל? הוא בעד או נגד?

מרשק, בעד, נגד, דיון-חברים או סימפוזיון אקדמי?
צריך לדעת לכבד את הקהל, אם מכינים סימפוזיון, של בעלי דעות שונות ומנוגדות על מנת ללמוד וללבן סוגיה מצדדים שונים, הקהל יודע שבא להצגה 'פלורליסטית'. לסימפוזיון יש חוקים, כמו להרצאה, הצגת יחיד, או נאום בחירות.
הבעיה עם מרשק, לדעתי, שהתבלבל או שלא ידע מראש את החוקים. האם זה תפקידה של התנועה להזמין לסימפוזיונים כלליים, פלורליסטים בנושאים לאומיים?
אם אגף המשימות מזמינה ל-'שיח וחשיבת חברים' בכותרת 'מה אנחנו-עושים אחרי לבנון 2'? גם אני מבינה מזה שהכוונה היא מה-אנחנו (התנועה הקיבוצית, העבודה מרצ, תנועות הנוער הכחולות...), מה-אנחנו-חושבים-ועושים אחרי המציאות שנוצרה בעקבות המלחמה?.
בחיים לא הייתי מאמינה שזאת הזמנה לדיון פלורליסטי, מכהנא ועד מק'י על עתיד האומה. אלא דיון כללי בתוכנו, דיון של למידה וחשיבה שבסופו יש לגבש מדיניות-פעולה מעשית. הרי בזה עוסק מרשק, בפעולות מעשיות ולא בדיונים אקדמיים.

הויכוח (המכוער לתחושתי) בעקבות המאמר של אודי מנור, שאיננה מכירה, כמו תופעת מגדל בבל (שגם על זה כבר כתבתי כאן לפני חודשים) נבע מדיבור בריבוי שפות, או בשני מישורי התייחסות: אודי טוען, שכשמזמינים ל'חושבים פנימה', כשרוצים לגבש מדיניות 'שלנו' אנחנו, התנועה, השמאל הס'ד... לא צריך להזמין ליכודניק. זה הכל! זה אומר שאודי בולשוויק?
למען האמת, הרגשתי זרה השבוע בדיונים כאן. לא אהבתי את העלבונות האישיים, את הסגנון. מודה - בעיה שלי.

בינתיים עוזי נותן למשה ממשמרות 8000 שח לחודש במקום 4000, וכמעט כתבתי 'לו עוזי ב'צ שר האוצר'.
תודה לעב'צ על החשיפה הגובאלית ב'גלובאל ריפורט', מחמיא לי עד מאד.

חבל שעמוס עוז לא קיבל את פרס הנובל לספרות, אבל הכל-פוליטיקה, כמו שכתב הדובר הצעיר של התנועה, אגב חבל שפעילים לא כובתים ועונים לחברים כאן, לא בסדר.

ואם עדיין לא נתנו פרס ישראל לסאטירה, אני מציעה להעניק אותו לעזרא דלומי, בתנאי שיתחייב להמשיך לכתוב את 'שמאלית קטנה' עוד שנים רבות!!! (ושאני אזכה לקרא אותה).

ולכל הניצים כאן, תרגיעו! (אומרים הנכדים במקום תרגעו)
תרגיעו כי היום חג, וחג שמח
מציפורה הזקנה!

העתקת קישור