לעבוד בכבוד
הוספת תגובה לדף  עיין ערך: מתחדש - ניסיון להבין לאן מובילים תהליכי ההפרטה את הקיבוץ וכיצד ייראה "הקיבוץ המתחדש" בעוד עשור או שניים
שם הכותב:  חבר מרכז
נושא / כותרת  לעבוד בכבוד
תוכן ההודעה:  אין לי בעיה עם שכר מינימום של 4000 ש"ח אבל אם להתייחס ברצינות לעניין אז צריך להיות ברור ומוסכם על כולם (מחפשים הסכמות לא?) שמעבר לרף מסויים שכר מינימום גבוה הופך להיות נטל בלתי אפשרי על הכלכלה בכלל והמעסיקים בפרט.

במונחים שלמדנו כבר בקיבוץ החדש - אם ערך העבודה מתוגמל ביותר מהערך השוק (היכולת והמוכנות של הלקוחות לממן) צריך להביא את הכסף ממקום אחר. אם יש ליד מפעל מרוויח אז אחלה - זה כבר קורה בקיבוצים העשירים (שיתופיים ומתחדשים כאחד) אם אין מקור יש בעיה.

אבל את הבעיה העיקרית אני רואה במקום אחר בכלל - בעבודה עם כבוד ובכבוד לעבודה.

ערך העבודה אשר קיים בקיבוצים יצר מצב מעניין שבו, בשונה ממדינת ישראל - אין עידוד בקיבוץ המתחדש לסוציאליות לא מוצדקת. אין כמעט משחקים על דמי אבטלה, זכאויות ביטוח לאומי וכיו"ב כמו שקורה במדינה ומבחינה זו אנחנו דומים לסינגפור, שם מי שאין לו עבודה מקבל גם עבודה וגם שכר הוגן - אבל עבודה היא כל עבודה ואי אפשר לעבוד בעיניים על המערכת.

אני רוצה לקוות שבכל הקיבוצים (כמו שזה קורא אצלנו למשל)
א. נעשה מאמץ להציע עבודה לכל החברים (בעיקר במפעל המאפשר דבר כזה והנותן עדיפות לחברים)

ב. נעשה מאמץ להרים את שכר החברים העובדים במשרות מינימום ל- 4000 ש"ח (אמיתי) וזה בעיקר מותנה בקביעות ורצינות העובד.

ג. המערכת יודעת לסנן - בטלנים, נצלנים, פרזיטיים, מתחזים ושאר מרעי בישין.

משום שבמרבית הקיבוצים המתחדשים ל- ג כבר מצאו תשובות, את ב - יש לחפש בדיאלוג אישי, פרטי ודיסקרטי עם מנהל המפעל ולא בהחלטות גנרליות הכופות עליו תנאי ניהול מבלי שבחר בהם בעצמו.

התוצאה היא אותו דבר לכאורה אבל הדרך חשובה - יש לגייס את המחוייבות הערכית של המנהלים לחברים ולא להגדיר להם הנחיות תקנון.

זה חלק מהשקפת העולם החדשה בה היופי שבקיבוץ צריך לבוא מבחירה יום יומית של חבריו ולא באכיפה של תקנון.
העתקת קישור