ערכים, פוליטיקה ושלטון
הוספת תגובה לדף  פול גז בניוטרל - כשיואל מרשק מזמין לחממות שלו "אנשים חושבים" בלי לשאול את עצמו לאן הם חותרים, הוא תורם בא-פוליטיות התמימה שלו, לחיזוקה של המציא
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  ערכים, פוליטיקה ושלטון
תוכן ההודעה:  ערכים, פוליטיקה ושלטון - איני מכיר את אודי ואת תרמיל הערכים הייחודיים שנושא על גבו, אך אין לי ספק שביחידת העילית בה כנראה שרת פגש חברים עם תרמיל ערכים לא פחות גדול מההתנחלויות. הביטחון בערכים שלך אמור לשחרר אותך מהפחד למפגש ודיאלוג עם אנשים שונים ממך. פוליטיקה היא הזירה בה נפגשים הערכים ומדברים. שלטון הוא תרבות, ותרבות שלטון היא תנאי להצלחה במערכת הפוליטית הדמוקראטית לאורך זמן. תרבות היודעת לקבל את השונה והאחר ולהידבר היא התרבות הרלוונטית לשלטון במדינה דמוקראטית. מי שלא יודע לעשות זאת אינו מתאים וגם אינו מוכן לדבר.

תנועת העבודה - התנועה הקיבוצית (זו שאוחדה) אכן שייכת היסטורית לתנועת העבודה, אותה הגדיר יפה פרופ' ידוע "כגוויה השוכבת וחוסמת את הכביש". לתנועת העבודה כבר שנים אין מנהיגות ואין דרך, אבל גודלה וכבדותה חוסמים התפתחות של מנהיגות מובילה חדשה. אנחנו כנראה נצטרך לחכות הרבה זמן עד שגוויה זו תרקב לאט ותתפורר (מה שקורה לנגד עינינו בשנים האחרונות).

יוסי פלד - עוד חוכמולוג משלנו (בן קיבוץ נגבה) שעד היום שהתפקד לליכוד לא היה בו שום דבר פסול ואף אחד כולל אודי לא יכל לומר שהאדם פסול מהשתתפות בכינוס תנועתי. מה לעשות שבחר להצטרף לליכוד, שם הוא מזהה הזדמנות אישית גבוהה יותר מאשר במפלגה אחרת. מה לזה ולאידאולוגיה, השקפת עולם וכיו"ב. אין לי ספק שבמונחים אלו הוא יכול ללמד את אודי כמה שיעורים בערכים והלכות של תנועת העבודה.

ולסיום -
הפוסל במומו פוסל - חשבתי שאודי מנור שוגה, לא חשבתי שהוא טיפש, אבל אומרים שהפוסל במומו פוסל וכשראיתי (ומודה שהופתעתי) שאודי מתייג את אבני כטיפש, חשבתי לעצמי שאני לא מכיר את אודי, אבל כנראה שהפוסל במומו פוסל. ואולי בסה"כ מדובר כמו שאבני מציע בצעיר מתלהב.

חומר למחשבה
העתקת קישור