לא בולשביק
הוספת תגובה לדף  פול גז בניוטרל - כשיואל מרשק מזמין לחממות שלו "אנשים חושבים" בלי לשאול את עצמו לאן הם חותרים, הוא תורם בא-פוליטיות התמימה שלו, לחיזוקה של המציא
שם הכותב:  ארנון אבני
מקום מגורים:  נירים
נושא / כותרת  לא בולשביק
תוכן ההודעה:  אודי חמודי אתה לא בולשביק, אתה כנראה סתם צעירצ'יק חמום מוח וחסר ניסיון. התנועה הקיבוצית כבר איננה, בעיקרה, תנועה פוליטית אלא קהילה ואורח חיים. אני מבין שניפחו לך את האגו בכל מני התוועדויות וחוגים רעיוניים, אני מתרשם שהפכת לכוכב כזה גדול עד שאתה חושב שיש לך דוויזיות, ואתה רשאי להוליך אותן לקרב. תירגע. אין לך.
גוף כמו התנועה הקיבוצית צריך שיהיו לו פנים רבות גם לקשר שלו עם החברה והמדינה. מותר לשלוף ציפורניים פוליטיות ואז רצוי שזה יהיה על אינטרס ברור או עיקרון דמוקרטי גדול, מותר להשתתף במסחר הסוסים הידוע בכינויו - "פולטיקה" ומותר ורצוי לעסוק גם בכל אותם תחומים ללא שיקולים אלקטורליים פוליטיים. הכל ביחד. יואל מפעיל אנשים דרך המסלולים הפחות פוליטיים. זה טוב, זה הופך אותנו לרב ממדיים.
תחזור ותקרא את המאמר שלך. כל כולו רברבנות אינטלקטואלית עקרה. עם ניסוחים נפוחים כאילו מדעיים... ורק חסר לך פרופורציות.
במאמרך המלומד כינת אותי פעמיים טיפש, אטום, בור, מטומטם "גאון" ואחד שרק יודע להקליד א-ב,
ובסוף הכרזת שהגעה העת להסיר כפפות...
אני מציע לך להחזיר אותן, כוס מים לא תזיק ברגעים שכאלה, תחשוב שוב מה היית חושב על מי שבמאמר כל כך קצר שופך כל כך הרבה חרפות.
מחר תתעורר ותנסה לראות את העולם בזווית קצת יותר רחבה. א-פוליטי, זה טוב, ופוליטי זה גם טוב, כל דבר במקום הנכון ובמינון הנכון זה אחד ממאפיניה של תרבות טובה.
לילה טוב אודי
העתקת קישור