התקופה היא פוליטית
הוספת תגובה לדף  פול גז בניוטרל - כשיואל מרשק מזמין לחממות שלו "אנשים חושבים" בלי לשאול את עצמו לאן הם חותרים, הוא תורם בא-פוליטיות התמימה שלו, לחיזוקה של המציא
שם הכותב:  אביב לשם דובר התנועה
נושא / כותרת  התקופה היא פוליטית
תוכן ההודעה:  "אנחנו ילדי התקופה. התקופה היא תקופה פוליטית. כל המעשים היומיומיים או הליליים שלך, שלנו, שלכם הם מעשדים פוליטיים.
תרצה או לא תרצה... כך או אחרת לכל דברייך הרהור, לכל שתיקותייך השתמעות פוליטיים. אף בלכתך בסבך היער אתה צועד צעדים פוליטיים על קרקע פוליטית...גם שירים לא פוליטיים הם פוליטיים" (ויסלבה שימבורסקה)
המשוררת הפולנייה היטיבה לתאר במדויק שהכל, הכל פוליטי. גם מה שכביכול לא נראה פוליטי הוא פוליטי בייחוד אם יש בו מאבק על עצמה, כוח ושליטה, לטובת עמדה כלשהי. לדעתי, זו היתממות להגיד שכנס בנושא אקטואלי כלשהו הוא "לא פוליטי אלא רק במה להשמעת דיעות..". בטח כאשר הכינוס הוא ציבורי, ומוזמנים אליו נבחרי ציבור, קצינים במיל., אנשי אקדמיה ועוד. אלה נותנים את השדרוג למפגש, אותם באים לשמוע האחרים, החברים הפשוטים. הם גם מעניינים את התקשורת. ולאמירות של ה"חשובים" יש משקל ציבורי המשפיע מעצב ומסקרן את דעת קהל- וזהו הקישור הישיר לפוליטיקה, בה מנסים להשפיע על דעת קהל לטובת רעיון או מפלגה כלשהי. אגב, תמיכה או התנגדות לועדת חקירה מלמכתית היא עמדה פוליטית, זה בסדר גמור לגיטימי וחשוב וזה בהחלט ניסיון להשפיע פוליטית ולא מפגש חוג מכיני פשטידות.
בנוגע להשתתפות חברי הכנסת הקיבוציים במזכירות התנועה- אני חושב שיש לנו זכות גדולה שיש לנו בכנסת הזו 4 נציגים בשלוש מפלגות שנאבקים על זכויות ועתיד חברי הקיבוצים בהווה ולקראת הסדרים עתידיים. אלה הנציגים שלנו בועדות הכנסת, בממשלה, בהצעות חוק, בבעיות פרטניות של הקיבוץ הבודד, ושל התנועה כמייצגת הקיבוצים. אני מתקשה להאמין שיש מישהו שבאמת מתנגד להשתתפותם של הח"כים בישיבות המזכירות. בישיבות המזכירות ובפורומים נוספים בהם לוקחים חלק הח"כים שלנו עולים הנושאים אותם מבקשת התנועה לקדם לטובת הקיבוצים והחברים. הכרחי שנציגינו בבית המחוקקים ישתתפו לטובת הצלחת המהלכים אותם מבקשת התנועה לקדם.
העתקת קישור