איננו עוסקים בהובלה פוליטית
הוספת תגובה לדף  פול גז בניוטרל - כשיואל מרשק מזמין לחממות שלו "אנשים חושבים" בלי לשאול את עצמו לאן הם חותרים, הוא תורם בא-פוליטיות התמימה שלו, לחיזוקה של המציא
שם הכותב:  יואל מרשק
נושא / כותרת  איננו עוסקים בהובלה פוליטית
תוכן ההודעה:  אגף המשימות אירגן מייד בתום המלחמה תשע במות רעיוניות בעין השופט, עין שמר, תל אביב, מ.א. אשכול, עמק הירדן, מ.א. מטה אשר, מ.א. זבולון ועוד בהשתתפות מאות חברים ו - 120 מדריכים בוגרי צבא.

השבוע עורך האגף שלושה מיפגשים גדולים של בני יב' שדנים בשליחות ובמשימתיות גם על רקע המלחמה. האישים שהוזמנו והופיעו במיפגשים השונים הם הח"כים עמי איילון, דני יתום, שלי יחימוביץ', מתן וילנאי ואישים כמו עוזי דיין, יוסי פלד, יורם יאיר (יה-יה), יהושע סובול, דני זמיר, מוקי צור, אלישע שפירא ו... אודי מנור ידידי הטוב.

בכל המיפגשים היו פותחים וחברים נטלו חלק רחב בדיון. לא שאלתי איש לדעתו האישית ובוודאי לא למפלגתו. העיקרון היה כי לכל אחד יש את הזכות לקחת חלק להשתתף ולומר את אשר על ליבו.

לטעמי המטרה היא לעורר, להקהיל ולזרוע זרעי מחשבה, ביקורת וטעם לאן הכל הולך וכיצד. על מנת שאנשים יוכלו לגבש השקפת עולם ולהעמיק את תודעתם הרעיונית צריכים לשמוע את כו-לם, בוודאי את אלו שחושבים הפוך מההנהגה זאת או אחרת.

תפקיד אגף המשימות הוא לא להוביל פוליטית מאום, תפקידו ליצור תשתית רעיונית אשר תנביט "דרך וערך" ראויים. אופי המיפגשים הביא ליותר הידברות, ליותר לכידות ונתן משמעות למילה תנועה בימים אלו.
את צעדיו המוטעים (לדעתי) של יוסי פלד בעקבות הבמות הרעיונית וכל השאר תישפוט ההיסטוריה!

בנושא השתתפות הח"כים במזכירות התנועה נדמה לי (אני לא בקיא היטב בחומר) שזה אסור חוקית, ולחילופין יש פגם אתי בהשתתפות במזכירות התנועה ובייצוג לאחר מכן האינטרס הקיבוצי בבית המחוקקים. ציבורית זאת בעיה אמיתית. לכן הקפידה אורית נוקד שמשרדה לא יהיה בבית התנועה הקיבוצית.

יואל מרשק
העתקת קישור