שאלון כלכלי
הוספת תגובה לדף  אשליית הנחלצים קדימה - המצע המחשבתי של השינוי הדיפרנציאלי דומה לשיטוט במגרש גרוטאות שזרוקים בו רעיונות חלודים וחלקי תיאוריות כלכליות-חברתי
שם הכותב:  רונן סנדר
נושא / כותרת  שאלון כלכלי
תוכן ההודעה:  לכלכלנים מבין הקוראים והמגיבים. מי הוא הכלכלן שכתב את הדברים האנטי ממסדיים האלה:

"בעלי הקרקעות הם המעמד היחידי משלושת המעמדות שהכנסתם אינה כרוכה לא בעבודה ולא בדאגה, אלא היא באה כביכול מעצמה. ואינה תלויה בכל תוכנית או יוזמה משלהם. בגלל אותה בטלה שהיא התוצאה של הנוחות והביטחון שבמצבם, לעיתים הם לא רק בורים, אלא גם לא מסוגלים לאותו מאמץ מחשבתי הדרוש כדי לצפות ולהבין את תוצאותיה של כל תקנה ציבורית."
"כאשר אחוזות-הקרקע הגדולות היו מעין נסיכויות, היה הגיון מסוים בחוק ההורשה לצמיתות. ..... ואולם במצבה של אירופה היום, כאשר אחוזות קטנות כמו אחוזות גדולות, שואבות את בטחונן מחוקי ארצן, אין אווילי מזה. הוא מבוסס על הנחה שאין אווילית ממנה, שאין לכל דור של בני אדם זכות שווה לאדמה ולכל אשר בה: ושאת רכושו של של הדור הזה יש להגביל ולסדר על פי שרירות-לבם של מי שהלכו לעולמם לפני חמש מאות שנה, למשל." ואולם ברובה של אירופה עדיין מכבדים אותו, ובייחוד בארצות שבהן המוצא האצילי הוא תנאי הכרחי לקבלת כיבודים אזרחיים וצבאיים. חוק ההורשה לצמיתות נחשב שם לחוק הכרחי לקיום זכות היתר הבלעדית של בני האצולה למשרות וכיבודים החשובים של ארצם: והיות שבני מעמד האצולה חמסו להם יתרון לא צודק אחד על פני שאר האזרחים בארצם, מחשש שמא עוניים ישים ללעג וקלס את משרותיהם הרמות, סבורים הם שמידת ההגיון היא שיזכו ביתרון נוסף."
העתקת קישור