רונן סנדר הבלתי נלאה - מגובה במסמכים
הוספת תגובה לדף  אשליית הנחלצים קדימה - המצע המחשבתי של השינוי הדיפרנציאלי דומה לשיטוט במגרש גרוטאות שזרוקים בו רעיונות חלודים וחלקי תיאוריות כלכליות-חברתי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  רונן סנדר הבלתי נלאה - מגובה במסמכים
תוכן ההודעה:  היי רונן, אני מניח שני גאה להשתייך לקבוצת הכותבים שאתה טוען שהם לא הכי אינטלגנטיים כאן, זה נהדר שאתה מגובה במסמכים, אני מניח שבכדי לשכנע את שומעייך, כמו במקרה של ניר דויד, עליך להכין הרי מסמכים, אתה כותב:
"בינתיים חוץ מטענות על התעשרות ללא עובדות מספריות ושיפור בשוליים לא ידוע על שום קיבוץ דיפרנציאלי שעשה את זה בגדול כמו אלה שניר מאיר הזכיר בהגדרתו "נחלצים קדימה""
ובכן, אני להבדיל ממך מכיר לא מעט קיבוצים שהיו חדלי פירעון, והשנה חילקו דיבידנד לחברים, אם זה נקרא לעשות בגדול? אינני יודע, עמיעד היא כזו, אז יש לפחות מקרה אחד, עם הוכחות, וברגע שיש מקרה ידוע אחד, אני בטוח שיש מקרים רבים נוספים, חוץ מזה רונן, למה קיבוץ שעשה את זה בגדול כשיתופי הפך עורו? מדוע נען שהיה עשיר כשיתופי הפך משתנה, כפר חרוב, שמיר, לוחמי הגטאות, רוצה עוד?
מדוע קיבוצים עשירים עם חברים שחיו בנוחות של ממש בקיבוצם מהסוג ההוא, החליטו להשתנות למרות שהיה להם טוב כנראה כשיתופיים, למה? תישאל אותם, הם קיבלו רוב עצום לשינוי, וזה הרי מנוגד לאקסיומה שרק שרע אז עושים שינוי, אז אם אתה יחד עם המכון לחקר הקיבוצי, תשקיעו מעט אנרגיות בכיוון הנכון במקום לנסות ולהוכיח כול הזמן כמה שהקיבוץ המשתנה הוא גרוע, אז אולי תצליח להבין למה רמת שביעות הרצון ברוב הקיבוצים המשתנים גבוהה...
עוזי
העתקת קישור