יהיה תקציב לפיתוח הנגב,או לפיתוח מלחמות שהיו ויהיו
הוספת תגובה לדף  חינוך למיליונרים - המחיר המופרז שמשלמים חברי קיבוצים מופרטים על ילדיהם בגן מעלה את השאלה האם לא עדיף שאחד ההורים יוותר על יציאה לעבודה ויישא
שם הכותב:  איש נגבי
נושא / כותרת  יהיה תקציב לפיתוח הנגב,או לפיתוח מלחמות שהיו ויהיו
תוכן ההודעה:  "המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס: שיקום הגליל לא יבוא על חשבון הנגב..."
[מתוך ידיעת יח"צנות כאן באתר הקיבוצים, ממשרדו של רוני חסיד, ללא יכולת להגיב ישירות]. האמנם ? ואני דווקא קראתי היום את הידיעה הבאה בעתוןTheMarker:
למרות הבקשות של פרס: האוצר מסרב להעניק תוספת תקציב לנגב ב-2007
08:38 | 10.9.2006 מאת: מוטי בסוק
הנגב ספג שתי מכות ביום חמישי. הראשונה - הפגישה בעניין מתן תוספת תקציב לנגב ב-2007, בהתאם לתוכנית הממשלה לפיתוח הדרום ב-2015-2006, שהסתיימה ללא תוצאות. בפגישה השתתפו שר האוצר, אברהם הירשזון, השר לפיתוח הנגב והגליל, שמעון פרס, וראש אגף התקציבים באוצר, קובי הבר. השנייה - הודעת קצין רפואה ראשי (קרפ"ר) כי עיר הבה"דים (בסיסי הדרכה) של צה"ל לא תעבור כמתוכנן לצומת הנגב. הוא נימק את החלטתו ברמת הזיהום הגבוהה של רמת חובב.
יו"ר מינהלת הרשות לפיתוח הנגב, שמואל ריפמן, אמר אתמול ל-TheMarker כי הוא מצפה מהשר לפיתוח הנגב שיקיים את הבטחתו, ויתנגד לתקציב 2007 בישיבת הממשלה ביום שלישי אם הנגב לא יקבל את התקציבים שהובטחו לו. ריפמן אמר אתמול כי הוא "מצפה ממי שלקח על עצמו את התפקיד לקידום הנגב, ורואה בו שליחות, שיהיה יותר לוחמני בשיחותיו עם ראש הממשלה והאוצר, וביום שלישי יצביע נגד התקציב".
הממשלה, בתקופתו של אריאל שרון, קיבלה תוכנית לפיתוח הנגב בעלות כוללת של 17 מיליארד שקל לעשר שנים. ריפמן סבור כי ראש הממשלה האחרון שהבין מה זה נגב ומה חשיבותו למדינה היה שרון. הוא גם נתן רוח גבית לאסטרטגיה לפיתוח הנגב. לדבריו, כל אדם בר-דעת מבין, בוודאי לאחר המלחמה בלבנון, כי ריכוז כל המשאבים האנושיים והאסטרטגיים במרכז הוא טעות. לדבריו, תוספת הפשרה שהנגב דורש ל-150 ,2007 מיליון שקל, היא סכום נמוך יחסית.
ריפמן הדגיש אתמול כי החלטת האוצר להקפיא ב-2007 כל תוספת לפיתוח הנגב, מראה כי "הנגב נותר מחוץ לתקציב. האחריות לכך מוטלת על ראש הממשלה אהוד אולמרט, והמשנה לראש הממשלה פרס".
במכתבים ששלח לאולמרט ופרס בשבוע שעבר התלונן ריפמן כי "למרות ההכרזות והכותרות בעיתונים על הקצאת תקציב למימוש התוכנית האסטרטגית, מתברר לנו כי אין בספר התקציב זכר לתקציב המובטח. גם לא לתקציב פשרה של 150 מיליון שקל. אך לפני כחודשיים הכרזתם בוועידת העסקים לנגב כי בנגב טמון עתידה של מדינת ישראל, אך בפועל טמנתם עמוק באדמה את התקציב למימוש הבטחותיכם".
ריפמן קרא בשבוע שעבר לראשי הרשויות בנגב לתקוף את הממשלה עד להקצאת תקציב מתאים לנגב. הוא הציע לראשי הרשויות לסגור אותן בפני ביקורי שרים.
ריפמן אמר ל-TheMarker כי כמה החלטות שהתקבלו במסגרת תוכנית הממשלה לפיתוח הדרום עברו את נקודת האל-חזור וביצוען יימשך, למשל הארכת כביש מספר 6 לנגב, פיתוח הרכבת והרחבת בסיס חיל האוויר בנבטים (בח"א 28). עם זאת הוא קיבל באכזבה את הודעת קצין רפואה ראשי בעניין מעבר עיר הבה"דים לצומת הנגב.
המרחק בין צומת הנגב לרמת חובב הוא 10 קילומטרים. לדברי ריפמן, משמעות ההחלטה של קצין הרפואה, הסותרת החלטת ממשלה, היא שלא יוקמו יישובים ברדיוס של 10 קילומטרים מרמת חובב. זאת בשעה שהשכונות הדרומיות של באר שבע נמצאות במרחק 8 של קילומטרים מרמת חובב. לדעת ריפמן, ראש הממשלה, שר הביטחון והשר לפיתוח הנגב צריכים להודיע בזמן הקרוב אם התוכנית להורדת עיר הבה"דים לדרום שרירה וקיימת או שהיא מבוטלת.
העתקת קישור