רונן בכללי בסדר, את כביסת נחשון? לבד
הוספת תגובה לדף  חינוך למיליונרים - המחיר המופרז שמשלמים חברי קיבוצים מופרטים על ילדיהם בגן מעלה את השאלה האם לא עדיף שאחד ההורים יוותר על יציאה לעבודה ויישא
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין אך עמיעד
נושא / כותרת  רונן בכללי בסדר, את כביסת נחשון? לבד
תוכן ההודעה:  רונן
כתבת כאן ועירבבת הרבה דברים, מה שלזר כתב מקובל עלי, ונדמה לי שהוא מעט יותר אוביקטיבי ממך, אני חושב שזה שאתה מנסה כאן לאסוף נקודות לקרב שלך מול נחשון הוא לא לעניין, הבת שלי משוחררת צבא, עבדה לפני הצבא במערכת הגיל הרך, וממשיכה עכשיו בגנונים, משתכרת שכר מינימום משהוא כמו 21 ש"ח לשעה, ויחד עם השעות הנוספות מגיעה לנטו של 5000 ש"ח לחודש, זה לא כולל שמרטפות, אז נכון שזה לא ממש הרבה, אבל היא עושה את הכסף למסע שלה לחו"ל, ונראה לי שמשלמים לה בהגינות, אבל זה הרחק מאוד מ 9000 ש"ח.
לגבי יחסי עובד מעביד בקיבוץ המתחדש והמשותף, אני חושב שזו ה שערוריה ב ה הידיעה ועדיין לא אמרנו דבר בעניין.
בגדול רונן, אין אפשרות לרבע את המעגל, פשוט אין, ולא יעזור כמה מילים ישפכו כאן לרוב, עלות של גן חובה משוכלל ורב פעלים כמו בקיבוץ, עולה הרבה, אני בטוח שאיש לא יכעס עליך אם תקח את ילדיך לגן חב"ד קרוב, שם אפילו אולי ישלמו לך, ותהיה איש מאושר, אז במקום לנסות להוריד את רמת השרות כי אתה מתקשה לשלם תעשה טובה לכולם תפסיק את המלחמה ותרגיע את המצב, למה לא? ואגב למה שלא תשלם עבור רשת הבטחון בנחשון? אתה לא גר שם? אשתך לא חברה שם? אז למה שלא תשלם כמו כולם, זה הרי מס פרוגרסיבי, וכולם משתתפים בו, בגדול תספר לנו אם כבר נפתחת כול כך, כמה אתה משלם למערכת, וכמה לפי דעתך וידיעותך ככלכלן בכיר, אתה מקבל ממנה, זו תשובה מעניינת את כולם.
לגבי המכתב שפירסמת, תגיד לי מה חדש בזה? הרי ברור וידוע שמשפחות מרובות ילדים שחגגו על חשבון הציבור בקיבוץ השיתופי, נקלעו למצוקה בקיבוץ המתחדש, זו בדיוק היתה מטרת השינוי, שהחבר ייקח אחריות על פרנסתו, אגב אם האיש עובד בתפקיד די בכיר וגם זוגתו עובדת קשה ולא מרוויחים די, זו בעייה של התאמת ההוצאות להכנסות, והנה הוכחה לכול האנטי שינוי שבעלי תפקידים בכירים בקיבוץ לא מרוויחים מיליונים כפי שנאמר כאן שוב ושוב.
לגבי תיקון תקנונים וחוקי מדינה, ובכן עבודה לפי חוקי המדינה איננה בדיוק החלק המצטיין של אזרחי מדינת ישראל, ביחוד חוקים הקשורים לחינוך ועוד חוקים שהם חוקים אבל איש ממש לא מתרגש מאי קיומם כלשונם, לתנועה הקיבוצית ישנן בעיות סופר חמורות וקשות בהרבה מהבעייה שאתה מעלה, קח על עצמך את יחסי עובד מעביד בקיבוץ, זו משימה שמספר נפגעייה גדול בסדרי גודל מנפגעי מערכת החינוך.

העתקת קישור