לעוזי, אנו חוזרים על עצמנו, לחדש טיעונים, מציפוה
הוספת תגובה לדף  חינוך למיליונרים - המחיר המופרז שמשלמים חברי קיבוצים מופרטים על ילדיהם בגן מעלה את השאלה האם לא עדיף שאחד ההורים יוותר על יציאה לעבודה ויישא
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  לעוזי, אנו חוזרים על עצמנו, לחדש טיעונים, מציפוה
תוכן ההודעה:  עוזי שלום
דקויות, הכל דקויות

*** לא כתבתי שאנשי הכלכלה, המנהלים הם מופלאים, יש ויש... גם בין המורים והגננות יש מופלאים ויש פחות.

*** לכבות את האור, את המזגן, לא לדרוך על הדשאים באופניים ובטח שלא ברכב, לא להכניס כלבים לחדר האוכל... ועוד 'דקויות קטנות', הם הם התרבות המקומית. זה הכל, אמנם אצלנו הנושא קצת התרופף, רק קצת, אבל קם לנו דור של צעירים שרואים הרכוש הכלל, וברכוש הכללי, שימורו, פיתוחו לטובת הכל - ערך עליון. ועל זה מדברים וכותבים בעלון.
ואם יש כאלה שמשאירים את המזגן דלוק... כדבריך, הם פשוט מחבלים במאמץ המשותף, בתרבות המקומית. אפשר לגשת אליהם ולהגיד להם...
אין כאן טיעון, עוזי

*** עלויות, אפילו חבריינו לזר, מזכיר נחשון כתב כאן הבדל בעלויות החינוך לפני ואחרי השינוי. אם הכל מתומחר (בהנלת החשבונות, בניהול הקהילה והמשק) במחירים נכונים, אין שום סיבה 'להדביק למטפלת' מחיר שרירותי גבוה, מי שעושה זאת משקר לעצמו כשבא לחשב את עלויות השירות (או המוצר), יקבל תוצאות מופרכות ומכאן שיקבל מסקנות שגויות. לא צריך להיות 'קפיטליסט חזירי', מילטון פרידמן או ריקרדו בשביל לדעת זאת, כל ילד בכיתה י"ב יודע זאת (אם למד אזרחות, עם מורים טובים).

*** התייעלות: צריך כל הזמן, כתבתי ארוכות על זה...
פנס חזק לכל מנהל כי הבזבוזים מתחבאים היטב בכל שיטה, שירות, מפעל או עייסק. בשיתופי יש יותר עצים, יותר שירותים לחברים, ולכן חובת ואחריות מציאת וטיפול בבזבוזים יותר גדולה.

איך אמר, זחר ונאם לנו חבר מישקיסט: 'הכסף הציבורי שורף בידיים, חייבים לטפל בו בחרדת קודש כי הוא שייך לכולם'.

שלך עוזי , עוד שבוע אאחל לך שנה טובה!
ציפויירה הזקנה (הכל דקויות ודיוקים, אמרתי?)
העתקת קישור