חינוך טוב עולה כסף רב, עובדה ידועה....
הוספת תגובה לדף  חינוך למיליונרים - המחיר המופרז שמשלמים חברי קיבוצים מופרטים על ילדיהם בגן מעלה את השאלה האם לא עדיף שאחד ההורים יוותר על יציאה לעבודה ויישא
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין אך עמיעד
נושא / כותרת  חינוך טוב עולה כסף רב, עובדה ידועה....
תוכן ההודעה:  ציפויירה חזרת, המחייה, כבר התחלתי לדאוג שמא כשל כוחך.
קראתי בשים לב אשר כתבת, בגדול אין לנו כלל ויכוח על נושא חשיבות החינוך, אני כמוך חושב שאין חשוב ממנו, רק חבל שהמדינה אינה חושבת כמונו ומקציבה סכומים מצחיקים לעניין זה.
אם זכור לך חברינו הנכבדים רונן וזמי טענו שניתו לקיים חינוך ראוי בתשלומי משרד החינוך, כפי שברור לך וגם להם, מישהו צריך לסגור את הפער, בראש פינה או בעמיעד, ובטח בנחשון ובגעש, מי סגר את הפער בקיבוץ השיתופי? תשלומי המפעל אני מניח, או העסקים, כי בסך הכול ההכנסה לעובד בקיבוץ בחתך כללי היא די נמוכה, אז צריך את ההכנסה מהעסקים להתאזן.
העלות של בתי הילדים לא משתנה מהחלפת השיטה, כשם שכדור הארץ אינו משתנה מהחלפת העונות, המסה נשארת קבועה רק זזה ימינה או שמאלה.
מה לעשות וכאשר מפריטים מגלים את העלויות האמיתיות, תראי לי למי אכפת היה בקיבוץ של פעם כמה עולה החינוך באמת, מה יעילותו? אני בוגר של ה"חינוך" הקיבוצי, התחלתי ללמוד בפעם הראשונה בחיי שיצאתי ממסגרת ה"חינוך" הזאת, אז לא הכול ורוד ולא קונים כול דבר בכסף ציפורה, ממש לא, לפעמים גננת בגן נידח וחסר אמצעים טובה יותר ומחנכת יותר מגננת עם MA בגן הקיבוצי שופע הכסף והאמצעים.
אם את מתווכחת עמי על מה יעשה עם כספי, דמי זעתי, אז כרגע אני לא יודע ממש מה לומר לך,גם כאשר נהיה ישוב קהילתי נהיה יותר מזה, אני חי כרגע הרחק מהארץ ומהבית הקיבוצי, התחושות אחרות, אז ימים יגידו, נראה לי שרוב הקיבוצים המשתנים יאבדו לאיטם מאפיינים של הקיבוץ כפי שאת רואה אותו ויהיו ישוב קהילתי לכול דבר.
אגב ולסיום, אם כתוב בחוברת 750, אזי צריך לתת את מה שניתן לתת ב 750, וזה אולי אומר הורדת האיכות.
לילה טוב
עוזי
העתקת קישור