תורת משה מול תורת משה שכביץ
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין אך עמיעד
נושא / כותרת  תורת משה מול תורת משה שכביץ
תוכן ההודעה:  למוישה, שנה טובה, באמת מגיע לך שתהיה לך שנה טובה, נראה לי שהחיים בעמק הבכא של השומרון קשים עליך, לגבי נטישת תורת משה, נטשתי אותה מזמן, אין אני הולך בחוקותיה, אני ללא שום ספק יהודי על פי ההלכה היהודית שיסודותיה בתורת משה, אבל חוששני שגם משה רבנו לא היה נחשב ליהודי אצל הרבנים של היום והיו דורשים ממנו גיור לחומרה, סביר אגב להניח שהוא היה קרוב בצבע עורו לאחינו האתיופים, לא מוישה, נדמה לי שאינני רוצה ללמוד הרבה מנושאי דגלה של תורת מושה בימים אלה.
אשר לתורת מוישה שכביץ, ובכן קודם כול אני שמח שהורדת את ממני את המנהיגות הזו, נרגעתי, תהיה רגוע תורת החיים שלי מבוססת על לקחים שלמדתי בחיי שלי ומחייהם של אחרים, מכשלון השיטה השיתופית ומהכרה שלא הצלחנו בקיבוצים ליצור אדם חדש, איש לא ממש הצליח ליצור אדם חדש, לכן חבל על המאמץ שלך ושל קומץ הגרופיס שחושבים שיש איזו בשורה בתורתך, מה שאתה קורא הפרטה לדעת, זו נצחון הדעת על הבערות, נצחון האפשר על הבלתי אפשרי, תקרא את רשימתה של מנהלת המש"א שמתפרסמת כאן, על חוסר יכולתה להוביל את הסוס אל השוקת ולהכריח אותו לשתות, במלחמה התגלה דבר מעניין, הקיבוצים המופרטים לחלוטין התנהגו כקיבוצים לכול דבר, אז מה קרה? אולי ההפרטה אינה משנה את כול מרכיבי הקיבוצניק? הנה אני יושב כאן כול כך רחוק מהארץ, וממשיך להרגיש קיבוצניק בין כול הסינים החביבים שסביבי, וזו מדינה קומוניסטית, אבל כול כך קפיטליסטית, הרבה יותר מכול קיבוץ שאני מכיר.
אז שמע מוישה, לא קם משה מאז משה נאמר בכתובים, אז תרגע, אני אחזור לאופרת הסבון שלי ואתה תחזור ל"אומץ" רק אל תנסה לחיות מזה, אחרת תגמור כמשה על הר נבו, תראה את הישועה והתקומה אך לא תוכל לגעת בה.
שנה טובה ושבת שלום
עוזי
העתקת קישור