הגולן אינו ארץ-ישראל. אפילו בגין אמר.
הוספת תגובה לדף  ברית דמים - מן הראוי שהמגזר הדתי לאומי והמגזר הקיבוצי ישתפו פעולה ביניהם במאבק על פני החברה הישראלית, כפי שהם עושים בשרות הצבאי ובהגנה על המד
שם הכותב:  מכל מלמדי השכלתי
נושא / כותרת  הגולן אינו ארץ-ישראל. אפילו בגין אמר.
תוכן ההודעה:  חוק רמת הגולן [מתוך 'וואלה!-פדיה] חוק רמת הגולן - חוק שחוקקה הכנסת ב-14 בדצמבר 1981 ובו נקבע כי "המשפט, השיפוט והמינהל של המדינה יחולו בשטח רמת הגולן".
הממשלה החליטה על הגשת החוק לכנסת בבוקרו של יום ה-14 בדצמבר 1981, כחצי שנה לפני תום הנסיגה מסיני, והוא הועבר עוד באותו היום בשלוש קריאות - הליך נדיר שהוביל לביקורת רבה מצד האופוזיציה. ביקורת נוספת הושמעה על כך שהחוק הוא מיותר, וכי הוא עלול לחסום את הדרך בפני משא ומתן עתידי עם סוריה. סיעת המערך, שהובכה בגלל מחוייבותה לגולן מחד, והתנגדותה לנחיצות החוק ולדרך קבלתו מאידך, החרימה את הדיונים וההצבעות.
למרות שהחוק נתפש בציבור כחוק המספח את רמת הגולן למדינת ישראל, וכך התייחסו אליו מתנגדי החוק, נמנעה הממשלה מלהשתמש במילה "סיפוח". ראש הממשלה מנחם בגין אמר בתשובה לח"כ אמנון רובינשטיין: "אתה משתמש במילה 'סיפוח'. אני לא משתמש בה. כך כתוב בחוק. כך כתבנו ב-1967, כשאתה לא היית בכנסת, שהממשלה רשאית בצו להחיל את המשפט, השיפוט, והמינהל של המדינה על כל שטח של ארץ ישראל, כפי שייקבע בצו. ידידי, אבל על רמת הגולן החוק ההוא לא חל, כי מבחינה משפטית, ארץ ישראל זה כמובן השטח המנדטורי, והגולן אינו בארץ-ישראל. ולכן הבאנו הצעת חוק מיוחדת."
העתקת קישור