על בורות ועל דיוק ועל העיקר
הוספת תגובה לדף  ברית דמים - מן הראוי שהמגזר הדתי לאומי והמגזר הקיבוצי ישתפו פעולה ביניהם במאבק על פני החברה הישראלית, כפי שהם עושים בשרות הצבאי ובהגנה על המד
שם הכותב:  דני
נושא / כותרת  על בורות ועל דיוק ועל העיקר
תוכן ההודעה:  לאורי הייטנר,לתגובתו מס.6

1. 'רמת הגולן' איננה, ככל שאני זוכר - וזה לא ענין של משאת-נפש או דעה פוליטית - "שטח ריבוני של מדינת-ישראל", אלא "שטח" שהוחל עליו החוק הישראלי, כמו במזרח ירושלים למשל. זהו המצב החוקי והמשפטי המדוייק.
2. להשוואה מסברת עין ואוזן, אם כי לא מדוייקת לגמרי, ניתן להקיש על הגולן למשל מאניות השטות תחת דגל ישראל, או מטוסי חברות ישראליות (ראה סיפור השארותו של האלוף במילואים דורון אלמוג בתוך המטוס בו נחת על אדמת בריטניה, כדי לא להאסר על פי חוקיה), או שגרירויות ישראל בחו"ל (ראה סיפורו של יונתן פולארד שהורחק אל מחוץ למחסום החוצץ בין שטח השגרירות לכל מה שמחוצה לו. בתוך רחבת השגרירות היה מוגן כאילו הוא בישראל, כמוך - אילו גרת בדן, בגונן, או בעין-גב).
3. לא כאן המקום להעלות מאוב ממצאים ארכיאולוגים, מסמכים הסטוריים, וסיפורי-המקרא.
משפחותיהם של שני הוריי חיו במולדתם שבמרכז אירופה במשך כ-1000 שנים. יש על כך מסמכים כתובים, וממצאי-אבן (מצבות) וסיפורי מסורת משפחתית. אז מה ? זה עושה את עירם לחלק מן הנחלה המשפחתית ואת אותה ארץ למולדת של נכדיהם ?
4. והרי כל ה"התכתבות" הפומבית הזאת באה ביזמתך, לה נעניתי בהצעתי הקונסטרוקטיבית,
כדי לנסות למצוא שותפים לשיתוף פעולה אזרחי-חברתי מעבר לחילוקי הדעות הפוליטיים והאמוניים (בין, למשל, מי שמאמינים בקדוש ברוך הוא, לבין מי שאינם מאמינים בו, ומקור מעשיהם ודעותיהם בעניינים אלה ואחרים הוא במקום אחר).
5. מכאן באה הצעתי, לגביה כבר באתי בדברים ראשוניים עם השותף הפוטנציאלי חובש הכיפה, הרב רפי פויירשטיין (בעבר גם הרב של קיבוץ עין-צורים, וכיום בירושלים), מראשי קבוצת 'רבני צוהר'. האם אתה - מעבר ליזמתך הכתובה הברוכה לדעתי - גם 'תרים את הכפפה' ליותר מכמה שורות מוצגות באתר אינטרנט זה או אחר, שגלשו לדיון שלא ממין הענין המקורי ?
דני.
העתקת קישור