לציפורה
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  לרום
מקום מגורים:  רונן והגן המופרט
נושא / כותרת  לציפורה
תוכן ההודעה:  בינינו,בלי שאף אחד שומע,הבעיה באמת איננה עם היותו של רונן תושב בקיבוצו. לכל אחד מותר לבקר הכל, במקרה זה מותר לדעת שסנדר אינו חבר שם, איפוא שזה, זה הכל!
הסיבה שעושים מזה כזה עסק ומזכירים לו ולנו את זה ללא הפסק (כמה מהכותבים יוזמים מצב שלא תהיה קליטה לחברות ממשית בקיבוצם ומעדיפים הסדרי תושבות כי אז כשיפורק הקיבוץ לא ייאלצו להתחלק בשלל עם עוד שותפים !)
היא הקושי להתמודד עם טיעוניו: במקרה זה מי משלם את המחיר כאשר מתברר שהמפריטים אינם יודעים לעשות נכון את חשבונם, או גרוע מזה, יודעים ולא מתדעים את החברים, ואז אחרי ההפרטה מתברר שאין מי שישלם את החשבון והחברים/ההורים נדרשים לשלמו למרות שלא קיבלו את הסכמתם לכך קודם ולא אמרו להם שזה מה שיהיה.אם ברצונכם גן ברמה גבוהה - שלמו. קיום גן ילדים ברמה שאותה נותנת המדינה אינה אופציה ריאלית, גם לא סגירת הגן לחלוטין,גם הסעת הילדים לגן רחוק בעייתית. לכן ממילא לא מדובר פה על מימוש היתרון הגדול האפשרי בהפרטה, והוא האפשרות לבחירה ומימוש צרכנות נבונה, כי למעשה אין תחליף לגן המקומי! באזורי אני מכיר מישהו עם שני ילדים שהתפכח מחלומות העושר של ההפרטה, כמובן מאוחר מדי, כאשר התברר לו שעוד לפני שהוא יוצא מהבית עליו לשלם 2500 ש"ח עבור שני ילדיו במוסדות המופרטים, שרמתם, אגב, רק ירדה מאז ההפרטה, אמנם נכון הוא שאמרו לחברים שדיפרנציאלי יוביל במהרה להפרטת החינוך אבל לא הבהירו להם את זה עד הסוף, כלומר שממשכורת הדיפר' צריך לשלם את עלות החינוך, ואז אחרי הכל מתברר להם שכן, חינוך עולה כסף, אפילו לא מעט, ואחרי ההפרטה זו בעיה שלהם, של ההורים. ההסתבכות גדולה יותר כאשר מתברר שהדברים אינם תואמים את חוק המדינה! אסור לחייב תשלום יתר ואסור להוציא מהגן מי שהוריו לא מוכנים לשלם!
בזה לא מסתיים חטאו של סנדר, הוא מעיר באופן קבוע על עוולותיו של הישוב הדיפרנציאלי וזה, עבור חלק מהכותבים כאן, חטא בל יכופר ..
העתקת קישור