עוזי אני מסכימה איתך עוזי, אתה רק מחזק את דעתי - ציפורה
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  ציפורה הזקנה
נושא / כותרת  עוזי אני מסכימה איתך עוזי, אתה רק מחזק את דעתי - ציפורה
תוכן ההודעה:  אני מסכימה איתך עוזי,
כפי שאמרתי כשיש ניהול מופקר ובלתי אחראי, בו רק 20% עובדים, או עבדו בשנות ה-70 בענפים יצרניים, המייצרים ומוכרים ומביאים "ימי עבודה" (משכורות) להוצאות הקיבוץ של הקהילה, זאת פשוט הפקרות בניהול.

אם בשנות השבעים זו היתה התמונה בעמיעד, "האקדח כבר היה מונח במערכה הראשונה" - וירה כעבור 20 שנה. זו הפקרות ניהולית לא לייצר מקומות עבודה בייצור, לא להעביר חברים מענפי השירות המנופחים לעתים, לענפי הייצור, ולפעמים להביא שכירים ולהוציא משכורות החוצה. זו הפקרות וחוסר ניהול נכון של כל המנהלים (לא רק מנהלי הקהילה).
אצלנו בשנות השמונים המוקדמות החלו במסע להרחיב את "בסיס הייצור" (לא קראו לזה פרנסה, כי גם גננת מתפרנסת בכבוד ועובדת קשה), ליצור מקומות חדשים לצעירים ובכלל, פרסמו מאמרים ונתונים בעלון הקיבוץ, התנהלו שיחות כלליות ודיסקרטיות עם חברים, גילו את התופעה בזמן (לא היו 80% - 20% , אבל גם 40% בייצור זה היה מעט!). אני זוכרת שהיו גם מאמרים בעיתונות הקיבוצית שהודבקו לעלון...

בקיצור עוזי. דבריך רק מחזקים את דברי. ניהול מופקר מביא לקריסה. כי ניהול זה ניהול בשיתופי, במתחדש ובניו-זילנד.
כיום, אצלנו היחס הוא בערך של 67% בייצור (עד גיל 67), והדרך עדיין ארוכה. יש מעקב, יש דאגה לנושא. אל תשכח שאצלנו יש הרבה ותיקים ומבוגרים... אבל נראה לי, על פי הדיבורים והדוחות שיש דאגה מתמדת לנושא. "יד על הדופק".
עוד משהו באותו נושא ניהולי, אצלנו למדו גם לסגור ענפי-ייצור שלא מרוויחים, או שלא מרוויחים מספיק. בהתחלה היה הנושא טראמטי מאד, אבל עשו את המהלכים בנחישות-וברגישות... (כמו שאומרים היום בארץ...) וכולם בסופו של דבר מסתדרים, החברים נקלטים בענפים החזקים, פותחים יוזמות חדשות או מיעטם יצאו לעבוד בחוץ.

העיקר עוזי זה, כנראה, ההתמודדות המתמדת. ניהול מתמיד אחראי, שקוף וחברי, להיות ערניים, לשתף את כל החברים. ולא לישון בשמירה (אומרים אצלנו).
בעיקר כשיש תחושה של "הצלחה", דווקא אז להתכונן לימי חורף, לזקה...
בידידות ציפורה הזקנה.

העתקת קישור