למה להפלות תושב לעומת שכיר - מציפורה
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  למה להפלות תושב לעומת שכיר - מציפורה
תוכן ההודעה:  ארנון לפיד, בעל כתיבה מצויינת, רגיש למיעוטים ולמנוצלים... גם הוא לא חבר קיבוץ מזמן...
בנושא תושבי ההרחבות, עדיין מוקדם לדעת את השתלבותם המלאה תצלח, אני מנחיה שבמסגרת יישוב כן, לגבי מעמדם באגודה המוניציפאלית, בדין יתפסו מקומות החלטה ושליטה. גם לאורך הזמן יתגלעו חיכוכים וסכסוכים, וזה אך טבעי. כפי שאמרתי נראה לי פתרון טוב ליישוב במשבר גמוגרפי, למדינה ולכולם, בלי יומרות "קיבוציות".

העלתי את הנושא מכיוון שלא יתכן מצד אחד לצדד בקולי קולות על "קליטת תושבים" כשווי זכויות ביישוב, לקבלם בידיים פתוחות, בשמחה ובברכה, ומצד שני להתלונן ולבכות כשאחד מהם מתלונן על בעיות בקיבוצו או יישובו, כותב מחשבות ומאמרים.
אף פעם לא הטפתי ואינני מטיפה לאחרים, גם אתה לא עוזי, כל אחד כותב את דעותיו. ואם לארנון מותר, וליעקב דרומי שכיר בעיתון, תושב במצר ויו"ר ההנהלה הכלכית שם ("הקיבוץ" 31.8.06) ולו מותר בהחלט לצדד בקיבוץ מתחדש, כל הזמן לאורך שנים, אז למה לרונן אסור לכתוב מדי פעם באינטרנט ביקורת על המתחדש? הוא תושב ביישוב מתחדש, על אחד כמה וכמה על תושב-חבר "שווה זכויות", "נזר הבריאה של המתחדש" על פי הנביא נתן.
ממש לא מבינה את האפליה הזאת: לתושבים שכירים בעד המתחדש מותר לכתוב כשכירים קבועים בעיתונים לאורך שנים, כן, ותושב שכותב מדי פעם בקורת, אסור? מה קני המידה? לרונן מותר לכתוב יותר מ"שכיר" עירוני או פחות?, כי הוא תושב, אבל פחות מתושב שהוא יו"ר כלכלי? אבל בינינו עוזי, אינני נכנסת ללכלוך של האחרים, ממש לא. בוא נמשיך כאן כפי שהתחלנו.
ביי, שבוע טוב, ציפורה
העתקת קישור