בסוף כול המיאשים חוזרים בתשובה - למשה
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין אך עמיעד
נושא / כותרת  בסוף כול המיאשים חוזרים בתשובה - למשה
תוכן ההודעה:  סוף סוף יצא המרצע מהשק, תמיד כול המיואשים מהדרך חוזרים בתשובה, לכול אורכה של ההיסטוריה, כשנגמרו הטיעונים, כשלא נותרו הכוחות ללכת הלאה, כשהמכשולים גברו פנו אבותינו ל"שופט העליון העליון" כמה שזה לא מפתיע אותי.
משה שכביץ, למה תרבות המערב? מה רע בתרבות סין, היא קצת יותר ארוכת שנים, וחוץ מזה מדוע שרק אנחנו נחרוט את "ואהבת לרעך כמוך" על לוח ליבנו? למה שכול האנושות לא תעשה כן, ואז נלך חבוקים ומאושרים, "וגר זאב עם כבש...וכיתתו חרבותם לאיתים ולא ידעו עוד מלחמה..." חזון נפלא, באמת, אבל תגיד לי את האמת, משה, כשאתה מהלך ברחובות משמרות, אתה אוהב את כולם, האם היית "נשכב על הגדר" עבור כול אחד בקיבוצך שלך? תתחיל במצווה קטנה משה, אצלך ועם עצמך, כשתגיע למצב שאתה כבר אוהב את כולם כמו את עצמך, ותאמין לי שזה קשה, תמשיך הלאה, פרדס חנה וכרכור לדוגמה, אחרי זה גן שמואל, עין שמר, תתחיל קרוב, ותתרחב לאט לאט... בהצלחה, אתה יכול לסמוך על השופט העליון, העליון, הוא בטוח בעדך, אם הוא מוצא זמן בין מלחמה למלחמה.
עוזי
העתקת קישור