שובב אולי אבל כבר ממש לא נער - לציפוירה
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין - אבל עמיעד
נושא / כותרת  שובב אולי אבל כבר ממש לא נער - לציפוירה
תוכן ההודעה:  ציפוירה, שמעי נא, אם מכנה את עצמך זקנה אזי בימי צעירותך ודאי היית אש להבה, בואי ננסה להבין האחד את השני, לגבי האבולוציה, תסכימי עמי ששיטת הברירה הטבעית מנצחת בסופו של דבר, כנראה שהבררה הטבעית היא ממש לא בעד, קיבוצים, קומונות וקואופרטיבים, כול אלה הם בהחלט משהו חיובי מאוד שמנסים בני אדם מכול מיני צבעים ותרבויות לקיים (אני לא מדבר על הקומונות שניסו להנהיג בכוח בכול מיני מדינות) אבל מה לעשות? כשאתה שם על כפות המאזניים הגלובליות את כול אלה אל מול "שאר העולם" מדובר בתופעה שניתן להגדירה כבטלה בשישים, ואולי בטלה ב 7 מיליארד, כול כולנו אולי כזבוב על זנב השור, אז תאמרי לי את, אומנם ניסינו להקים דבר נשגב, מדהים אם גם היה מצליח ליצור אדם חדש, אבל נכשלנו, ציפוירה הבנים שלנו מזמן הצביעו ברגלים, בכול קיבוץ נשארו מתי מעט מהבנים, אם היינו מצליחים היינו גדלים כמו החרדים, אלה מכפילים עצמם כול עשור, אבל אנחנו רק פוחתים והולכים,לא אתווכח עמך כמה קיבוצים שיתופיים באמת נישארו, אבל כול אחד סופר אחרת, בואי נסכים שמתנועה שהתאחדה עם 275 קיבוצים שיתופיים, נותרו בסביבות 75 שעדיין יכולים לשאת את התואר, לצערי לא מעט מאלה לא מצליחים להעביר החלטות, ראי את געש, ושובל כדוגמא, אבל זו לא הנקודה,אז נחזור לאבולוציה לרגע, מי הוא השורד? השיתופי, המתחדש או האדם באשר הוא אדם, אין אדם חדש, כול ההשקעה העצומה בחינוך שלנו, יצר אנשים נהדרים (הרבה לפחות) אבל לא יצרנו אדם חדש, אדם שחיי למען כולם, שמאמין בשוויון ושותפות, לא הצליח לנו ציפוירה, נכשלנו, עובדה, אפילו אבישי גרוסמן לא חושב אחרת.
עוד הערה שאני מעיר לאבא שלי שבריא כמו שור בגיל שמונים, אני שואל אותו, מה הוא רץ לעבודה במפעל כול יום, מה קרה? אין קצת נחת מהפנסיה, ואת ציפוירה, תראי כמה יש לך לתת, את פורחת כאן, שבי לכתוב ספר ולעזאזל העבודה שיעבדו הצעירים, את בקיבוץ השיתופי שלך, צאי לפנסיה ותעשי קצת חיים, יש לך כשרון כתיבה.
את שלי תוכלי לגלות באתר "במה חדשה" פשוט תכתבי את השם בגוגול או את שמי עוזי בן צבי בגוגול תקראי כמה מיצירותי, יש גם באתר בשם שין 1 באתר של שירה ופרוזה.
אז אם יהיה לך זמן תקראי, אני הולך לנום, בסין כבר מאוחר.
עוזי
העתקת קישור