לידידנו מהמרכז מציפורה מהמעגל - מיצינו, תודה!
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  ציפורה נח.
נושא / כותרת  לידידנו מהמרכז מציפורה מהמעגל - מיצינו, תודה!
תוכן ההודעה:  אני מסכימה איתך ב- 100%, לגבי הילדה הפלטסטינית, האפריקאית, הבנגלדשית, הבוליוויאנית, והישראלית. כולן בנותיים בעולמנו (ההשקפתי) הגלובלי, ה"קוסמופוליטי". אני איתך!

לגבי האבולוציה (כמו הרבה מושגים גם זה הושאל ממדי החיים למדעי החברה, עם כל היתרונות והחסרונות שבדבר), שוב ידידי "קונטרא-רבולוציה" זה לא לחזור פיזית כמו גלגול סרט אחורה, אלא במקרה שלנו לחזור "מושגית" למושגים שהיו לפני המהפכה הציונית-סוציאליסטית כאן.
אבל מספיק עם הנושא זה, מוצה עד תומו!

לגבי הזרם השיתופי, כת דתית סגורה? למה? מה? מרגישים כאן גלי עוינות ...

יאצ'ק, כאמור הכל בראש שלך... קצת שמפו של "גאוות יחידה" על מה שהוריך והקיבוצים בכלל עשו לארץ הזאת, לעם הזה, וזה יעבור לך בחפיפה (לצפון) אחת.
תעלה למעוף הציפור במקום ובזמן ותבין.
ממה שאני שמעתי על עצמנו, בארץ ובעיקר בעולם, אני יכולה למלא הרבה שפופרות שמפו כזה!

רוסיה, אסביר לך משהו פשוט: מאז שהייתי נערה, ושמעתי על הועידה ה-20 של המפלגה הקומוניסטית של ברה"מ, "הועידה הסודית", בה גילה ניקיטה חרושוב על זוועות משטר של קודמו, סטלין, על הטיהורים הגדולים, פולחני האישיות וכד'... מאז 1954, נדמה לי 24 לפברואר. כפי שאמרתי בתגובתי הקודמת, ניתקתי כל קשר לנושא. לא היו ולא התכוונו להיות סוציאליסטים. אם עבורך רוסיה (ברה"מ?) כמשל לקיבוץ, אז באמת אין לי יותר מה להוסיף לך, רק לנחם עליך ועל מה כל מה שעברת, או עברתם בו. ממש לא מקנא!

אם שכר דיפרנציאלי, פערים, חברה ריבודית, ותחלואות אחרות של הקפיטליזם מביאות אותך לצ'ופצ'יק של האבולוציה... מי אני הזקנה ציפורה שאקלקל לך את התחושה? כמו שאר הפליטים מברה"מ לשעבר מגיע גם לך באמת קצת "אמריקה" (או "אמריקה הקטנה").

כל טוב, ידידי הצעיר מהמרכז. ודאי תענה לי. מבחינתי הדיון חוזר כמו לולאה ללא סוף, ועד אשר לא "נדסקס" בקצת הסטוריה כללית ויהודית, קצת פילוסופיה, קצת כלכלה ושאר ירקות, חבל על הזמן.
תודה על ההקשבה... ועל ההזדמנות שנתנה לי כאן לתקתק קצת במחשב, אות אחרי אות.
ציפ.
העתקת קישור