לציפורה נחמדת 4
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  לציפורה נחמדת 4
תוכן ההודעה:  שוויון ערך האדם - זה לראות בעיניים של ילדה פלסטינית את העיניים של הבת שלך נקודה.

אבולוציה רבולוציה - החלוצים הביאו קידמה במהפכנות שלהם ומשני הקיבוץ היום עושים אותו דבר. קונטרה רבולוציה זה לעזוב את הכפר וגם את הארץ ולחזור לשטטל - אנחנו לא שם.

רוסיה כמשל לקיבוץ - את לא יודעת על רוסיה וכאן את בבעיה. השורשים הערכיים של מפ"מ ותנועת השומר הצעיר באים משם ועד שנות החמישים קראו אצלנו לסטלין שמש העמים. לטענתי שושרי החשיבה ועולם המושגים של הקיבוץ הישן שאובים משם וזה חלק רציני מהבעיה. אם את לא מבינה מה אני אומר יהיה עליך לעשות שיעור מהיר בהיסטוריה כי זה לא טרוויאלי לדלג על טענתי זו.

קידמה או שיוויון - הזרם השיתופי מוביל את קיבוציו אם לא יעשה שינוי לכיוון של כת דתית סגורה מחשבתית וחברתית וחלק ממנהיגיה כבר מתייחסים לשונים מהם בדפוסי פעולה דומים (ראי היחס אלי או לעוזי מחלק מהכותבים).

לגבי איך שאנחנו נראים - בעיני עצמנו או בעיני אחרים. לטענתי אם אחרים רואים בני יאצק לא יעזור שאספר שאני יודע את אפלטון בעל פה.

הסתובבתי רבות בחברה הישראלית וראיתי מה קרה לנו מאז האימרה של בגין על המיליונרים בבריכות - לא קרה לנו משהו טוב ולא הכלל בגלל בגין עליו השלום, הרבה מאוד בגללנו. למזלנו התעשתנו והתחלנו לעשות שינוי.

השינוי שאנחנו עושים הוא שנותן תוקף להרגשה שלך שאנחנו בצ'ופצ'יק של האבולוציה ולא באחוריים של ההיסטוריה, איפה שרבים היו רוצים לראות אותנו ואיפה שמנהיגים "דגולים" כמו אימרי וג'ומס ואחרים שמו אותנו כשסגרו על הסדר הקיבוצים.
העתקת קישור