ציפורה מה זאת אומרת זקנה?
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין אבל עמיעדניק
נושא / כותרת  ציפורה מה זאת אומרת זקנה?
תוכן ההודעה:  צפוירה, זקנה זה רק בראש, את מלאה רוח קרב כצנחן בן 20 המסתער על גבעה, אז אל תצהירי שאת זקנה, כאני קורא את בהירות מחשבתך טהניתוחים אני מודה שכבר מזמן לא נהנה אני משיתופי כל שהוא כפי שאני נהנה ממך.
עכשיו לעניין, בעמיעד התרחש תהליך מעניין, הקהילה קרסה כי הקיבוץ ניסה לשפץ הרבה דירות של גיל הביניים בבת אחת, זה יחד עם הנהלה כושלת ובעיקר גזבר ומרכז משק שלא ממש הבינו מה קורה, הביאו אותנו לעבר פי פחת, בעמיעד דווקא שלושת אלה, יחד עם המזכיר ממש התנגדו לשינוי, הם פוטרו ע"י הקיבוץ, המזכיר לצערי נפטר, את מקומם מילאו שכירים וזה המצב עד היום, כלומר את שיקום הקהילה בעמיעד לא ביצעו המנהלים הישנים אלה כבר לא מככבים בעמיעד ואין חשש שיחזרו לככב.
לעמיעד טוב בשינוי, למרות שהשיפוץ הפיל את הקהילה היום בדיעבד טוב שזה קרה, ובעצם אולי זה היה חייב לקרות.
ציפורה, מי אמר שתהליך אבולוציוני הוא התפתחות לכיוון משהו מוצלח יותר? אבולוציה מדבר על שרידות המתאים יותר, לכן התרנגולת היא קרובה רחוקה של הדינוזאור, ללא ספק התרנגולת מתאימה יותר ולכן שרדה,תורת האבולוציה עוסקת בפירוש בהתאמת החי לסביבתו, אם אני צריך לשפוט לפי מה שקרה בקיבוצים, אז אין ספק שהיצור המתחדש, מתאים יותר לטבע האדם, מתאים יותר וכנראה ישרוד לאורך זמן גם אם יהפוך לישוב קהילתי.
המשמעות של שרידות איננה קשורה לשאלה באיזו צורת חיים נחייה אלה האם נצליח לחיות בכבוד, אני אשמח מאוד אם 70 הקיבוצים השיתופיים שנותרו שיתופיים ישרדו כשיתופיים, אבל לצערי ציפורה הצעירים הצביעו ברגלים הרבה לפני הכשלים והנפילה הכלכלית של רוב התנועה, האם עלי להזכירך שוב ושוב שב 1983 היתה כול התנועה שיתופית, כל מי שנפל אז היה שיתופי, וכול מי שנפל בסוף שנות ה 90 היה שיתופי, קיבוצים דיפרנציאלים שלא מתאזנים היו ויהיו, אבל הם יתאזנו איך שהוא, החברים יחיו אולי על המעט שיש, אבל בסופו של דבר הם יצאו איך שהוא למרחב, לצערי אני חייב לציין שכמו שאמר לי מזכיר של קיבוץ שיתופי מאוד ועשיר עד מאוד:"צריך הרבה כסף קפיטליסטי לקיים את אורח החיים הסוציאליסטי שלנו".
ציפוירה, תיקראי את ההצעה לשינויים בקיבוץ השיתופי שהצענו זמי ואנוכי ואולי תקני את הרעיון, באופן כללי ניתן לומר שהכתובת על הקיר לכולם.
לילה טוב מסין הרחוקה
עוזי
העתקת קישור