מלחמת לבנון 2006 + חשבון-נפש + חינוך, ובהלת צה"ל
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  דני
נושא / כותרת  מלחמת לבנון 2006 + חשבון-נפש + חינוך, ובהלת צה"ל
תוכן ההודעה:  למדתי הבוקר לדעת מאחד מערוצי התקשורת הפומבית, את הידיעה שאת תקציר ה'פתיח' שלה אני מעתיק כאן: "חשיפה: צה"ל יבדוק -למה הילד לא רוצה קרבי.
ל-ynet נודע כי חיל- החינוך ומשרד הביטחון גיבשו תוכנית לפיה יחולקו שאלונים לתלמידי כיתה י', ובהם תיבדק המוטיבציה שלהם לשרת. כמו כן תיבדק נכונותם להגיע ליחידות קרביות. המטרה: לאתר תלמידים "מהססים ומתלבטים", שניתן יהיה להפעיל עליהם שיכנוע נוסף, שנתיים לפני הגיוס".[מזכיר לי מן ההסטוריה את ה'תינוקות שנישבו' ע"י צבא הצר הרוסי לשרת ביחידותיו]
ה'קישור' לידיעה המלאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3297052...
והרשו לי להוסיף כמה 'טיפות' משלי ל'אוקיינוס' הכללי:
1. ומה על ההורים "המהססים והמתלבטים" ? - - -
2.כאשר פרצה מלחמת לבנון 1982 כבר סופחתי ליחידת-מילואים אחרת מזו שבה שירתתי מ-1963. יחידתי ה'חדשה' לא נשלחה ללבנון. יחידתי ה'קודמת' כן. לאחר 5 ימי 'ישיבה על קוצים' עליתי לבנונה והצטרפתי אל חבריי משכבר בתנועתם צפונה לאגם קרעון, ועד מול סולטן יעקוב. באחד מלילות המארבים על כביש ה'בקעה' הדרומי לחש לי שכני: "אני יודע מדוע הצטרפת אלינו. כדי שתוכל אחר-כך במצפון נקי להפגין עם 'חיילים נגד שתיקה' נגד המלחמה".
3.שנים אחדות אחר-כך התקשה אחד מבניי להשלים את שירות החובה שלו בצה"ל בגלל מה שחווה שם, והסלידה שהרגיש כלפי הווית הצבא בכלל ומשימות שהוטלו או עמדו להיות מוטלות עליו בפרט. עשיתי את מה שאני יודע, וסייעתי לו להשלים את מלוא תקופת השירות שלו. כיום הוא מעבר לים, ולא רצה לשמוע על חזרה למלחמה !
4.בן אחר שלי - בעל דעות קיצוניות משלי כנגד מלחמות ו'מרובעות ארגונית' ו'אגו לאומי מנופח', משרת כיום בצה"ל, וכבר 5 פעמים נכנס ויצא מתוככי לבנון ! "הפכו אותנו מבני-אדם לחיות" הוא סיפר לנו מרחוק.
5.ויש לי עוד בן, עדיין תלמיד בי"ס, שיחד איתי ובעידודי מגלה לא מעט ענין במה שקרה ובמה שיקרה, ואני מתלבט לגבי המשך דרכו בכוון בסיס הקליטה והמיון...
6.שגורה על פי הפוליטיקאים (מאז ימי בן-גוריון) האמירה:"תדע כל אם של חייל..." מה רוצים שכאבא אדע, ואחשוב ואעשה ? שוב להעלות בן שלי לעקידה, בתקווה שברגע הלפני אחרון 'ימצא לנו -לי ולמשפחתי - השה לעולה', וייהרגו חיילים אחרים ולא בני - קרבן ל'מולך' של לוחמנות, והתלהמות, ו"גאווה לאומית" המוליכים אותנו מאסון לאסון ? דני.
העתקת קישור