כן ציפוירה - קשה להיות קיבוצניק
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@global-report.com
מקום מגורים:  סין אך עמיעדניק
נושא / כותרת  כן ציפוירה - קשה להיות קיבוצניק
תוכן ההודעה:  כן ציפוירה, מודה ומתוודה שקשה להיות קיבוצניק, זה עוש הרבה יותר קשה כאן בסין, לחיות עם מה שנשאר מהמיסוי, את רואה, נדפקתי, בקיבוץ השיתופי הייתי עושה חיים בחו"ל מרוויח משכורת שמנה, ארבע חמש שנים וחוזר כמו שליחים אחרים, עם חשבון שמן בבנק וחי כמו קינג עד סוף ימי, תמיד הסתכלתי בקינאת מה בכל השליחים שחזרו מחו"ל מסודרים עד שארית ימי חייהם.
אבל מה לעשות חתרתי לשינוי, זה אומנם קרה אחרי שהקיבוץ קרס כלכלית, ניהול כושל של הקיבוצניקים, מה לעשות, היום ציפוירה כול הניהול בידי חוצניים, וראה זה פלא קמנו מההריסות והשתקמנו, התרבות גם היא לא רעה, בטח לא פחות ממה שהיה קודם, המצחיק היה כאן שמישהו טען שהמועדון נסגר בגלל שאנחנו "מתחדש" השבוע מצאתי מאמר לעלון עמיעד מ 1953, החבר מתלונן שחדר הקריאה עם הרדיו (המועדון של אז) נותר רייק כי לחברים יש כבר רדיו בבית.
אני חוזר וטוען שהקיבוץ המתחדש הוא שלב אבולוציוני בדרך לישוב קהילתי, אבל מי אמר שצריך לסבול בשלב הזה, מי אמר שאם התהליך ייקח נאמר, 10 שנים, אז נחייה לא רע, גם בהם וגם אחריהם.
אני בינתיים חי בסין, מדינה קומוניסטית על הנייר סופר קפיטליסטית בפועל.
אגב אני מאוד מקווה להגיע ליעד של מונדרגון, אני חושב שזה חלום נפלא, משהו מושלם, גם בטחון סוציאלי וגם חיים עצמאיים.
מילה קצרה לגבי התקנון, עשי עמדי חסד ואל נא תזכירי את התקנון אלה אם טרחת וירדת לסוף דעתו, התקנון הקיבוצי הוא דוגמא קלסית מדוע זה רע להיות קיבוצניק.
חוץ מזה תודה על הקומפלימנט, בסייפא של מכתבך.
עוזי
העתקת קישור