עזוי, ממבט הלווין אני מתקנת אותך
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  ציפורה
נושא / כותרת  עזוי, ממבט הלווין אני מתקנת אותך
תוכן ההודעה:  ישר ולעניין:
1. קיבוץ מתחדש זה הרבה יותר מקואופרטיב במונדרגון, כל השוואה היא שגיאה גסה.
אם המתחדשים יהפכו לקואופרטיבים כפריים ועירוניים כמו בספרד, איטליה, צרפת וכד' זהו סיפור אחר לגמרי, סולם השותפות, הסולידריות, הערבות הדדית: קיבוץ, אח"כ מתחדש (נכון לעכשיו) ורק אח"כ קואופרטיב (כלכלי-רעיוני), עוזי, ואלה דווקא ממוסמרים במסמרי תקנון אין סוף, ובצדק!

2. בשיתופי שלי יש אחריות לאנשים, אין "מישהו", גם למנהלי המשק וגם וגננת. הכל תלוי בתרבות הניהול, ברוח המקום. אם המתחדשים לא התנהלו כראוי כשיתופיים, והתפרקו או הסתבכו, לא פתרו את הבעיות המהותיות של עצנם, אלא "נפטרו מהן", אינני מאמינה שיצליחו כקיבוצים-דיפרנציאליים.
דווקא שמעתי ש"התרבות" בחלק גדול מתחדשים התמוססה, אין חגים, אין חוגין אין "בטיח" בחלק זה נשמר, כפי שאמרתי, תלוי באנשים.

3. מכירות החיסול יתחילו במתחדשים, עוזי, כשלא ירצו "קיבוץ-מתחדש" - תקרא טוב מה שכתבתי לחבר-מזרחי. אז יפתחו כל השכרים, ייעלמו כל הבושות ויתרכזו מעמדות-מעמדות של מתעשרים-חדשים. חברי אגודה? יש יישובים רבים בארץ עם אגודות-חקלאיות בתוכן המחזיקות גידולי שדה, מטעים וכד'. זה הכל. בלי ערבות הדדית ובלי "שכנים".
אתה הרי כתבת כאן שאינך מאמין במתחדש, שהוא ייצור זמני, ושצריך להיות ככל הגויים, אני כתבתי או אתה! המתחדש בשביך הוא "טקטי" לעזיבת הסיווג מבלי להפגע מהמוסדות. טקטי לצאת מהשיתופי בשקט-יחסי (פנים וחוץ).

4. אני כותבת בעצמי, בלי חברים כאן, אל תהיה לי כאן דמגוג ואל תיחס לי פאניקה ו"אתם".
תשלים שיש כאלה אם כושר הבחנה, יכולת ניתוח לפרטים והרכב מחדש, האלעת שאלות. אינני סותרת את עצמי כל יום שני וחמישי כמוך, אני מביעה את דעותיי שלי ולא מערבבת אותן כל שתי תגובות, כל שני וחמישי.
תהיה כנה: האם אתה מאמין או לא בקיבוץ המתחדש לאורך זמן?
וחוץ מזה, מה אתה מתייחס בכלל לאנונימית? מה, אין לך מילה? בתגובה הבאה הרי תקלל את כל האנונימיים במקום לענות להם ישר ולעניין. ה"לופים" שלך עוזי, מעפיים אותי.
מזל שאתה קצת נחמד, לפעמים.
העתקת קישור