לציפורה נחמדת 2
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  לציפורה נחמדת 2
תוכן ההודעה:  ציפורה נחמדת

תודה על שיכתוב וציטוט מה שכתבתי שוב, להלן עוד כמה משפטים שלי לשכתוב וציטוט.

הקיבוץ המתחדש הינו אבולוציה של המסורתי והוא מאזן חריגות רעיוניות שהיו בקיבוץ המסורתי שהביאו א. להתרחקות ועזיבה של אנשים את השיטה ב. להסתבכויות כלכליות על סף פשיטת רגל.
הקיבוץ המתחדש אינו הקפיטליזם בהתגלמותו פי שאת מניחה מראש והוא זכה להכרה בצוות מומחים של משרד ראש הממשלה שישבו בועדת הסיווג ובהם סוציולוגים, משפטנים, אנשי מס וכלכלנים. הוא מוגדר כקיבוץ ויש בו את המנגנונים הדרושים לסולידריות, עזרה וערבות הדדית ואת כל המרכיבים של חברה קואופרטיבית, סוציאליסטית והומנית.

אולי תעני לי את איך את מסבירה שקרה שהמתחדש מוגדר כקיבוץ בחוק אם אין לו את כל אלו?

אם בקיבוץ אין מקום לאנשים עם יכולת שאת קוראת להם גבירים אז אני חושב שלקיבוץ אין עתיד. ההנחה שלך שמי שיש לו יכולת הוא גביר ומי שהוא גביר ירצה בפירוק הקיבוץ מעידה על ראיה פסימית של החיים והיא מסבירה למה אנשים רוצים לעגן בתקנונים נוקשים "מוסרות" של שיתוף - על בסיס תפיסה זו בנוי הקיבוץ המסורתי ולכן נאמניו מנסים למנוע או לעכב את השינוי בכלים אלו - החוק והתקנון. בקיבוץ המתחדש זה עובד על עקרונות החופש, הבחירה והאחריות האישית. האם זה עובד ימים יגידו.

עקרונות אלו הוכיחו את עצמם בארה"ב קצת יותר מהעקרונות הקודמים בבריה"מ למשל.

עקרונות החופש אינם מונעים הגשמת ערכים נאצלים שאת רוצה פירוש שלהן אז בבקשה:
שותפות גורל - הבחירה לחיות לאורך כל חיי עם שכני וביחד להשפיע על חיינו בכל המובנים
חינוך ותרבות - הציר המרכזי עליו סובבים חיי הקהילה ובהם מתוקשרים ערכי המקום מאחד לשני ומדור לדור.
סולידריות - התגובה לצורך של חבר ברגע האמת הנובעת ממניעים פנימיים ולא מהחלטה של "ועדה" הדואגת קודם כל לאינטרס של הקיבוץ (הקופה הכללית).
מוסריות - לא אתיימר להמציא נוסחה שלי- מהבטן - בעיקר המוסר היהודי - על תעשה לחברך מה ששנוא עליך וכיו"ב.

ולגבי לבעיות התחביר, מה לא ברור? זו ההוכחה הסופית לכך שאתם השיתופיים טובים מאיתנו הדיפרנציאלים. כל הכתיבה שלכם מנסה להוכיח זאת ואני מצאתי שבנושא לפחות זה את כנראה צודקת זה הכל.
העתקת קישור