לציפורה נחמדת
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  לציפורה נחמדת
תוכן ההודעה:  ציפורה נחמדת,
אני קורא לקיבוץ במודל הישן מסורתי כי הקיבוץ המתחדש הוא גם שיתופי ובסה"כ מדובר באבולוציה של מסורת והתחדשות כמו בכל חברה בריאה ומתפתחת.

הרעיון השיתופי והסולידריות החברתית לא מתחילים ונגמרים במודל הקיבוץ המסורתי, הם יכולים להתרחש באלפי צורות התאגדות, מהם מאות הנמצאות בהגדרה של אגודה שיתופית והקיבוץ המתחדש יכול לתפוס בהם מקום של כבוד. אם את חושבת שרק קיבוץ מסורתי מבטיח שיתוף שוויון וערבות הדדית אז לצערי אומר לך כמו לחד הבחנה, עולמך צר כעולם נמלה.

אם את חושבת שהשינוי מקורו במנהלים כושלים שגוררים לשינוי עולמך צר כעולם של חיידק טורף.

למרות שזה ירתיח את דמך אני רוצה לספר לך שגם אני בקיבוץ המתחדש רוצה שותפות וסולידריות ולתת ולקבל כתף כשצריך מאנשים אהובים ואני מחפש שותפות גורל וכל זה מסתבר אפשר להשיג גם מעמדה של חופש ואחריות אישית לפרנסה.

את מערערת על המוסריות שלי (אני לא ערערתי על המוסריות לא שלך ולא של ה"שיתופיים") האם אני מוסרי פחות ממך? לא יודע לא מכיר אותך, אבל מהכרות קרובה, לא חושב שלחברים "שיתופיים" יש מונופול על המוסר. מוזר בכלל שהיגוי המילה "מוסר" מפי "דיפרנציאלי" כמוני מעלה לכם את הסעיף. בכל הכנות - זה נראה כאילו התחלקתם על השכל.

שמתי לב לדבר מעניין - בנושא אחד כולנו כאן מסכימים - לדיפרנציאלים יש בעיות תחביר ולשיתופיים לא. הנה מצאנו את ההוכחה.
העתקת קישור