כמה הערות
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  חבר פשוט
מקום מגורים:  למר מהמרכז
נושא / כותרת  כמה הערות
תוכן ההודעה:  צר לי שאני, השיתופי המוגבל,מעז להטריד את מעלתך עם כמה הערות, אבל בודאי תבין לליבו של שיתופי פשוט שאינו, מה לעשות, בעל הבחנה ותפיסה חדים כמוך.
המציאות היא במידה רבה בעיני המסתכל, ומותר שיהיו כאלה אחרים משלך ולא בטוח שאינם רואים את המציאות נכוחה ועוד דברים שאתה נוהג להצמיד למי שאינו מסכים עימך.

איך זה שבעוד שאתה טוען שילך כל אחד עם חבריו אתה מפעיל פה תעמולה למתחדשים, למה באמת צריך כל אחד להטיף לחברו (לעמיתו לדיון, בעצם).

יש לך בעיה קשה עם עיוותים וחצאי אמיתות - אתה הלו מבין מצוין שהבעיה אינה תקציב הוגן לותיקים ותלויים, בזה כולם מעונינים, הבעיה היא שצריך להבטיח להם תקציב הוגן גם ללא קשר להצבעתם ולא להשתמש בזה כשוט !!

אתה באמת לא מבין את זה ? או שלצרכי תעמולה דיפרנציאליסטית הכל מותר ?

כבר ראינו קיבוצים שנחלצו ממצב קשה שיתופיים !!
למעשה, הדברים תלויים הרבה יותר בניהול והצלחתו מאשר בשאלה על פי איזה מודל מתנהל הקיבוץ. להזכירך כל שלושת-או שמא ארבעת האחרונים שהתמוטטו היו דיפרנציאליסטיים, כאלה שכבר קראו נכון את המפה, והיה להם כושר הבחנה וראו את המציאות והיו מסוגלים לתפוס אותה וכיוב'.. תוסיף לזה כאלה שהמקרים שלהם לא מגיעים לידיעת העתונות, לידינו, למשל, מי שמפעלו הראשי קרס ועתה הוא בידיים פרטיות, אחר שלא מסוגל לעמוד בתשלומים שהבטיח לחברים מן השורה, עד כמה הוא עומד בתשלומים לבכיריו קשה לדעת כי אין אפשרות להשיג מידע..
כל אלו כבר כמה שנים אחרי המעבר לדיפר' המוצלח.

אם יש לך הרגשה שאתה מפרנס אחרים אז באמת
חבל על זמנך בקיבוץ. אני כמעט מתפתה פה להתחיל להזכיר לך שאתה לא מפרנס אחרים, אתה מעביר את השתכרותך לקופה משותפת ממנה כולם מקבלים על פי החלטות הישוב - מי שילם עבור חינוך ילדיך, עבור הדירה בה אתה גר.. ויש עוד הרבה להוסיף..
העתקת קישור