רונן פשוט לא מבין איפה הוא חי
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  רונן פשוט לא מבין איפה הוא חי
תוכן ההודעה:  רונן פשוט לא מבין איפה הוא חי
לנושא הכתבה אין כל קשר "לעיוותי השכר הדיפרנציאלי" ואני יסביר.

קיבוצים אינם מפריטים עצמם כדי להתייעל כלכלית כמו שכותב רונן, הם עושים זאת כדי להגדיל את דרגות החופש של החבר. מהלך מבורך זה מעלה אכן שאלה לגבי היכולת לקיים את דברים שלא היינו רוצים לוותר עליהם המצריכים סיבסוד כזה או אחר או של החבר או של המערכת אותה רוצים לשמר. כל זה קורה בהתאם לסדר העדיפויות החדש שנוצר בקיבוץ ואצל חבריו.

אנחנו נלחמים על קיום החינוך האיכותי והייחודי בקיבוץ לא בגלל שהוא מנוהל על ידי מקורבים כמו שכותב רונן אלא בגלל שהוא אחת הסיבות לאנשים רבים לרצות לחיות בקיבוץ (ובעיקר של חברי הקיבוץ עצמם). משום שאיכות זו עולה כסף כמו כל דבר בשוק החופשי אנו גובים אותו מלקוחות שאינם חברים ותומכים בחברים שלנו זה הכל.

רונן רוצה להנות מאיכות החינוך הקיבוצי אבל לא רוצה לשלם עליה והוא עוד בא בטענות שהקיבוץ משלם עליה את ההפרש הנדרש כדי לקיימה - זו ממש חוצפה ועזות מצח.

כדי לשמר את איכות החיוך הקיבוצי משתמש הקיבוץ בכוחו המשפטי והמוסרי כקיבוץ - החברים מחליטים לא רק מה מפריטים אלא גם מה לא. זה מסביר למה מי שאינו חבר אינו פרטנר לדיאלוג. בסופו של דבר תושבות ו/או חברות בקיבוץ נעשית מתוך בחירה ומי שהחלטות הקיבוץ אינן נראות לו יכול תמיד לעזוב.
העתקת קישור