"גן יקר" - חלק 2 - ההפרטות הגדולות
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  זמי בן-חורין
מקום מגורים:  געש
נושא / כותרת  "גן יקר" - חלק 2 - ההפרטות הגדולות
תוכן ההודעה:  לעוזי וש"ות

אני מפנה אתכם למאמר של דני גוטוויין שהתפרסם לYNET .

להל"ן 2 קטעים ממנו, התמונה ברורה !!!
*
*
*

.... התבטלותה של המדינה אל תוך השוק והחלפתה בידי ההון, כחלק ממהפכת ההפרטה המתחוללת בישראל בשלושת העשורים האחרונים. קריסתם של העורף ומערך המילואים הם רק גילויים נוספים של התנערות המדינה מאחריותה בתחומי הבריאות, החינוך, הדיור, העבודה ועוד. ככל שמדינת הרווחה פורקה, כן הופקרו האזרחים לחסדי עמותות המהוות את זרוע הביצוע של ההון, המשכך באמצעותן את זעם קורבנות ההפרטה כדי שלא יפריעו למהלכה. בדומה, ההון החליף את המדינה גם בעת המלחמה: הסופרסל סיפק אלפי מנות מזון לאלו שהמדינה זנחה אותם בצפון, גאידמק בנה עיר אוהלים למתפנים ובנק הפועלים רכש מאות אפודי קרב לחיילים.
*
*
*


"... כפי שמשטר ההפרטה מנוון את המדינה, הוא מנוון גם את הדמוקרטיה הישראלית, למשל בשיטת "הון ושלטון". ככל שפערים כלכליים מתרחבים ודוחקים חלקים גדלים והולכים באוכלוסיה אל מחוץ לשולי החברה, כך גם מתערערת השותפות הדמוקרטית. וכשם שככל שמדינת הרווחה התפרקה - מקומה נתפס בידי ארגוני התמחוי, כך ככל שהדמוקרטיה מתערערת - היא מאבדת את כוחותיה לגורמים אחרים: לבתי-המשפט, לרבנים, להון ולבסוף גם לרחוב. אז גם מגיע זמנם של הדיקטטורים, המציעים עצמם כתחליף לדמוקרטיה. מחאת אנשי המילואים מקרבת את הזמן הזה."
המאמר המלא:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3295357...

העתקת קישור