גן שלנו כמה טוב הוא (לכולם)
הוספת תגובה לדף  גן שלנו מה יקר הוא - גני הילדים הקיבוציים ממומנים ומפוקחים על-ידי משרד החינוך. לפני שהחברים המופרטים משלמים מחיר מופקע, כדאי להם לברר מה אומר
שם הכותב:  זמי בן-חורין
מקום מגורים:  געש
נושא / כותרת  גן שלנו כמה טוב הוא (לכולם)
תוכן ההודעה:  עוזי,
הכל אפשר לעוות ולסובב!!
איפה ראית ואיך הגעת למסקנה שאני (או רונן) רוצים להוריד את רמת הגנים?
גם רונן וגם אני יודעים היטב שלכל דבר יש מחיר, גם אני הוצאתי מכיסי כסף פרטי לחינוך ילדי (לא בסדר !).
אני לא מחפש את הרמה של משרד החינוך, מצד שני, אני מכיר את "הרמה" הקיבוצית.
אני מכיר את המנגנון הניהולי המנופח, את הגננת הוותיקה שאי אפשר להעביר אותה מתפקידה כי לא נעים, על הניסיונות הבלתי פוסקים של ה"מישקיסטים" להפוך את החינוך למקור רווח.
אני מכיר מקורב את הירידה הזוחלת ברמת החינוך (גם בקיבוצים), על הפשרות החינוכיות, על צוותים "זולים" לאיזון החשבון, על גנים הולכים וטופחים, לאט לאט. אין כבר שישיות. תהליך איטי.

הצפת הנושא (לדעתי) באה להראות לכל חובבי השינוי מהו המחיר שישלמו בתחום החינוך, כמו בתחומים נוספים כגון בריאות, סיעוד, תחומים חברתיים ועוד.

לצערי, בחלק מהקיבוצים השוקלים שינוי, לא מוסברת ולא מובנת המשמעות של ההחלטות.
מה זה אומר להיות "מתחדש".
איך זה משפיע על תחומי החיים.
אם מצד אחד על מנת להעביר את השינוי מסבסדים בגדול את החינוך, אח"כ הסבסוד מתחיל לרדת, כי אתה בצדק, לא רוצה לממן חינוך של השכן.
זה הכל.
אני בעד חינוך הכי טוב שניתן לקבל לילדי (וגם לילדי שכני, כי ילדי חברים שלהם, מסתובבים עמם כל היום, יש לי אינטרס ברור כי יחכימו ויתפתחו).
אני לא בעד הורדת הרמה, להיפך.
בדרך השיתופית מטרה ברת השגה. לכולם.

באשר לדיון על האיום האסטראטגי של הירידה ברמת החינוך על עם ישראל, זה לא המקום והפורום, אבל אני מציע שתעשה קצת שעורי בית. הכל מתחיל בחינוך.
העתקת קישור