הלוואי על כולם - אינטגריטי ועקביות
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  התנהלות ועקביות
נושא / כותרת  הלוואי על כולם - אינטגריטי ועקביות
תוכן ההודעה:  למזכיר המופרט:

קודם כל תודה על התשובות החלקיות, אם תקרא אותן היטב ותשווה לתשובותיך, תראה מה חסר, לשאלות החשובות ביותר, מילא...

א. לפי עוזי (עוזי רק לצורך הדיון, יכול היות מוישה, רבקה או הסבא של אביגדור) הקיבוץ המתחדש הוא דבר זמני, זמני מאד, ויהיו ככל הגויים, על כך נכתב כאן מספר רב של פעמים.
המשמעות: פחות "מסים פנימיים", פחות רשת ביטחון וערבות הדדית, כל אחד לעצמו, פחות סולידריות, פחות ופחות עד אשר יעלם לגמרי "הקיבוץ" שב"יישוב המעורבב" (של עשעירים ועניים).
משמעות נוספת, כפי שכבר נכתב, היא שבעלי-הממון ביישוב יקנו בגרושים מדלי-האמצעים את המגרשים-בתים, ואת הזכויות בנכסים (שחלק מהם יהיו מהר מאד נכסים סחירים). כמו בכל העולם, שכונות שלמות עוברים בעלים, יש כאלה שיורדים ויש כאלה שעולים.

ב. מצד שני עוזי שולל את הקיבוץ השיתופי, אבל יחד עם זמי, עורך לו תקנון חלופי, למרות שהוא טוען, במקביל, שתקנון בכלל זה פויה.

ג. מצד שלישי, מצדד ב"מתחדש", כאלטרנטיבה עכשווית אחרי שיתופי, ולפני "הכפר המעורבב - כמו כולם".

ד. מצד רביעי, הוא מתקומם כשכותבים כאן שה"מתחדש" הוא בלוף משפטי, זמני ביותר, הנוצר על ידי בעלי אינטרסים לצורך שמירת על זכויות הייצור, קרקע, מים וכד', תחת הסיווג "קיבוץ מתחדש". ושבעלי העניין הללו לא "מחלקים" את הנכסים עד אשר יהיה מאד כדאי להם (וכל אחד יעשה את החשבון מתי).

ה. מסקנה ובקשה.
מסקנה: מה עוזי (רבקה-מוישה...) רוצה?
בקשה: תכתובו משנה סדורה!

ו. הכפר המעורבב עובר תהליכים כלכליים, אנושיים, חברתיים, אנטרופולוגים, תרבותיים - מרתקים!! יהיה מעניין לעקוב אחריהן

ז. לא צריך לטלפן, מספיק לעשות סיבוב קטן ברגל בכמה כפרים כאלה וכבר לראות את ערבוביית הבנייה, של וילות על יד גגוני-אסבסט, של רכבים חדישים, ליד אופניים חלודות... מזמין את כולכם. בעוד 10 שנים לא נראה את הערבוביה הזאת - כבר יעשו סדר!
העתקת קישור