שבוי הבן אדם בפארדיגמות שלו....
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין אבל עמיעד
נושא / כותרת  שבוי הבן אדם בפארדיגמות שלו....
תוכן ההודעה:  אתם יודעים שאמרנו שלא נענה לאנונימים אבל יש כאן אחד שמביא בדיוק את השאלות שמסבירות שאצל רבים וטובים לא נפל האסימון ומה ההבדל בין קיבוץ מתחדש לקיבוץ שיתופי, ועד כמה נדמה לו שהקיבוץ השיתופי הוא מושלם וזה שלנו "עקום" ואנחנו ממש נורא, כאחד האדם, אלמלא היה קיים האיש היה צריך להמציא את השאלות שלו בשביל להבין את ההבדל הזועק לשמים, המעניין הוא שהוא רוצה לקלל ונמצא מברך, בואו נעבור יחד על שאלותיו, אני משתדל לא לצחוק בקול רם:
1. בן נקלט? - בדרך כלל ישלם מניה כול קיבוץ קובע ערכה.
2.למה לחלק את הנכסים חופשי? הבן משלם מניה ראה מעלה.
3. מה אכפת לך כמה מרוויחים המנהלים, הם שכירים ומקבלים שכר כמקובל במשק, מה זה עניין שלך, כן עובדים בכירים מקבלים יותר מעובדים זוטרים, שמעת על שכר דיפרנציאלי.
4. לא הבנתי את שאלתך זו, מה מחלקים שווה? בקיבוץ המתחדש לא מחלקים כלום, נגמרה החלוקה, את הנכסים ותהליכי השיוך עושים לפי הוותק.
5, מה אכפת לך כמה "שפכנו"? לא שפכנו, הוצאנו בצורה מושכלת ואל תדאג הבתים שלנו ישוייכו לנו, מה ששפירא ואמרי ניסו למכור כאן? ובכן, תמשיך לחיות בבית של הקיבוץ ותהנה, מה אכפת לך מאיתנו? אולי תהיה עקבי, תחליט זה טוב או לא טוב?
6. כפי שאמרתי אנחנו לא קיבוץ שיתופי, אין ארוחות חינם, וודאי שלא כול הילדים מקבלים אותו הדבר, בסך הכול רוב הילדים מסיימים עם בגרות, ההורים מחליטים על סדרי העדיפויות, נגמרו ימי "חוגים אין סוף בחינם", צא מהפרדיגמה, אגב אצלנו התחילו לשלם על חוגים עוד בקיבוץ השיתופי.
7. בריאות - לכולם מורד התשלום מהמשכורת - תקציב - ומועבר לביטוח הלאומי לפי חוק הבריאות הממלכתי, כל שאר הביטוחים? כול אחד עושה לפי סדרי העדיפות שלו וכך צריך להיות.
8. חיכיתי לשאלה הזו, מה זה בדיוק "הגבלתם את הבנייה ושאר מרכיבי החיים" הרי זה בדיוק הסיבה מדוע נטשנו את הקיבוץ השיתופי שלא יהיה איזה מנשה שיגיד לכול אחד מה מותר ומה אסור, ובכדי שלא יהיה איזה נודניק שלא מבין את ההבדל, ויחשוב שמשטרת התקנון פעילה, אגב גם אצלכם מסתובב המון "הון שחור" לא צריך הרבה מאמץ למצוא אותו...
9. תגיד לי אתה חושב שתוך שלוש ארבע שנים כבר שכחנו את כול עוולות הקיבוץ השיתופי, לא שכחנו מה מוטט אותנו, אותה חלוקה כאילו שוויונית, עזוב שטויות, אתה לא מבין בכלל היכן אנו נמצאים, תמשיך לגרגר בהנאה כמו חתול ולחשוב שמה שיש לך זה שיא הכייף,
התהליך אכן מרתק, ונהדר וכייפי, חדש ומתחדש, מצריך הפעלת הראש ולא רק לדחוף את המקור לשוקת הקיבוצית ולקבל מים, הבנת את זה מנשה או ברוך, אנחנו בחרנו דרך אחרת, הבנים חוזרים דווקא כי לכול אחד יש דרך קצת אחרת, דווקא בגלל שכול אחד יכול לבנות את הבית שלו כמו שבא לו, כמעט, דווקא בגלל שלאיש לא אכפת איזה אוטו יש לך, זהו הבנת?
או שקשה לך לצאת מהפרדיגמה של חייך הזורמים להם בכייף של הזומבי הקיבוצי המצוי.
אנחנו להבדיל ממך רוצים להדגיש את השוני, להצמיח אנשים חופשיים, בחברה חופשית, והסולידריות מבית התגלתה כלא פחות מוצלחת מזו שהיתה בקיבוץ השיתופי.
עוזי

העתקת קישור