לא נורא אם לא שמים קצוץ - לזמי ב"ח
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@taixing.cc
מקום מגורים:  סין אבל עמיעד
נושא / כותרת  לא נורא אם לא שמים קצוץ - לזמי ב"ח
תוכן ההודעה:  זמי
קודם כול אם הרבה קיבוצים אישרו באופן גורף את התקנון המחודש שמופיע באתר הוא, אז יופי, מדוע געש לא עובדת עם תקנון כמו של עמיעד, אז אני לא מבין מדוע לתק"צ יש שני תקנונים שונים, אבל נעזוב את זה כי גם התקנון המשופץ הוא פאסה.
אני לא יודע אם חשוב או לא ששמים עליך קצוץ, השאלה היא האם תגיעו בגעש לשינוי שיהיה טוב לגעש, ובכלל לא משנה האם זה מתאים לתקנון או מתאים לך אישית.
צר לי שאיש לא חשב שהרעיונות שהעלינו הם בסיס למשהו טוב יותר, אבל כתרגיל אינטלקטואלי זה היה נחמד, אגב לא היתה לי אשליה לרגע שמישהו יתייחס ברצינות להצעות, הרי נסיונך להפיץ את ההצעות בכנס הזר"ש לא צלחו, אז נגיד ש 1000 איש קראו את הצעותינו פה, אוף כמה אני אופטימי, האם זה שינה משהו? אינני חושב שניתן לכפות על הקיבוץ הבודד התנהלות, בסופו של דבר, הכוח של הרשם והתנועה די מוגבלים, אתה רואה בעצמך, גדודי וחטיבות הרשם ממש לא קיימים והרשם עם שנים שלושה עוזרים טובע בים השינויים, אם החבר הבודד רוצה עזרה, יפנה לבתי המשפט, אם זה יעזור באמת? אני חושב שלא, כי אחרי הכול, בית המשפט מצויין בלכפות דינו על היחיד, לך תכפה דין על 400-500 בני אדם במקום שנקרא קיבוץ, לכול היותר יסיר בית המשפט את הכינוי "קיבוץ" מהישוב הסורר, האם זה יעזור לחבר שאגיש תביעתו? מסופקני, אבל אני מחכה בכליון עיניים לזיקוקי הדינור שהבטיחו לי כאן כמה חברים.
עוזי
העתקת קישור