שינויים
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  זמי בן-חורין
מקום מגורים:  געש
נושא / כותרת  שינויים
תוכן ההודעה:  עוזי, אחרי שהרשם מאשר את התקנון החדש הוא חוקי וכשר. ככה זה.
תבדוק כמה קיבוצים ביצעו את המהלך הזה עד היום. נכונה לך הפתעה.
מטעמי צניעות הפרט ומאחר וידועים לי סיפורים אישיים רבים מקיבוצים אחדים, אני לא יכול לפרט, לא שמות של חברים שמתקשרים אלי מקיבוצים שונים ומבקשים את עצתי וחוות דעתי (בדיוק בשביל זה הטלפון והדוא"ל שלי לא חסום).
אז אין ברירה, תקבל את ההתרשמות שלי על עוול שנעשה לחברי קיבוצים רבים, בעקר פנסיונרים ובעלי צרכים מיוחדים, גם כאלו שהסיטואציה שלהם גבולית, בד"כ במקום שהקיבוץ (המתחדש בד"כ) יהיה LARGE, הוא מעדיף להיות קטנוני ולוחמני.
יותר מזה אים לי מה להוסיף.
כתבתי מה שהרגשתי, אנחנו מסתובבים סביב הזנב של עצמנו, אני לא בטוח כי בכלל קוראים או לוקחים בחשבון את כל מה שעולה כאן באתר, לפעמים נראה לי שכותבים כאן מספר קטן של חברים שיש להם זמן ואנרגיה לכתוב, השאר רדומים ואולי קוראים פסיביים, אחרת קשה לי להסביר איך לא מופעל לחץ חברתי על התנועה והרשם להתערב באופי התנהלות קיבוצים רבים (שוב, ממידע אישי שחלה עליו צנעת הפרט, מצטער).

אכן, ניסינו אתה (עוזי) ואני לכתוב מעין אמנה חדשה, אז מה קרה?

אגב, חלק גדול מחברי געש שם עלי קצוץ כבר עכשיו, אז מה? ולא, אין לי כוונות לגרור את געש לבתי משפט, אני תמיד מעדיף דרך של הידברות, חסיד של גישור, ואגב, כשצוות השינוי בגעש נוכח לדעת מה רבה ההתנגדות לתוכנית השינוי במתקונתה הראשונה, הזדרזו לבצע בהצעה שינויים מהותיים בניסיון להתאימה לרצון החברים, אבל עד ההקשבה לחברים עוברים חודשים, קודם מנסים, אולי זה יצליח, אח"כ מתחילים להקשיב.
מתחילים להקשיב בגלל המעטים הקולניים שכותבים, מביעים דעה, לא בגלל הרוב הדומם.
העתקת קישור