זמי אם אתה מתחמם אז אתה צודק?
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין - עמיעד
נושא / כותרת  זמי אם אתה מתחמם אז אתה צודק?
תוכן ההודעה:  זמי
עבדנו שנינו לא מעט לבנות משהו אחר, שנינו הסכמנו שהתקנון הקיים הוא פאסה, מה לעשות? החיים חזקים מהתקנון, אתה טוען לאנרכיה, ובכן, אומנם התקנון קיים ברקע הקיבוץ השיתופי, אבל תעשה משאל בקרב חבריך בגעש, תראה כמה מכירים את התקנון? כמה יודעים שעל פי התקנון החוקי בגעש, החבר מתחייב למסור את כול כוחו, רכושו, נכסיו (רק את נשמתו שכחו להכניס, אבל זה בא קומפלט בחבילה) וממול מה הקיבוץ מתחייב לתת לו, "את כול צרכיו על פי יכולתו של הקיבוץ" כאשר צרכי הקיבוץ עומדים מעל צרכיו....
בחייך זמי, אתה יודע שניתן לכתוב תקנון חדש, לא פלצני בן 125 סעיפים שרובם הגדול לא מתקיימים ובכול זאת אין אנרכיה משתוללת בקרב אחוז וחצי מאוכלוסיית המדינה.
בכדי לחיות בקיבוץ דרוש תקנון קצר ויישים, ראה את התקנון שמפורסם כאן האחד למי שהיה הקיבוץ הארצי והשני למי שהיה תק"ם, התקנון מובא כאילו הוא כבר עבר שינוי, וזו הרי המלצה בלבד, ו95% מהקיבוצים לא העבירו את השינויים הללו, מה זה אומר? שהתקנון החוקי בגעש ובעמיעד, נמצאים שנות דור ממה שמתרחש עתה.
חז"ל אמרו שאין להעמיד תקנה על הציבור שאינו יכול לעמוד בה, עובדה, החיים לפי התקנון קרסו כבר מזמן גם בקיבוצי הזר"ש, אבל שומרי החומות ממשיכים לשמר אותו כי זו ישועתם האחרונה, אלה הן קרנות המזבח שכול הנאחז בהן מאמין שרק יצעק "פוס" והשינוי יעצר...
זמי אתה הרבה יותר חכם ממה שאתה כותב כאן, אתה כותב כאדם נואש, תראה מה קרה לשפה שלך, לא אני ולא אב"ד חיים באנרכיה, יש סדר בקיבוצים שלנו, יש נוהלי קבלת החלטות שמתאימים לחוק האגודות השיתופיות, העומד מעל לתקנון הקיבוץ.
אגב זמי, עדיין לא השבת לי, אם מחייב הרשם את הקיבוצים להעביר את החלטת השינוי ברוב מוחלט של 75% או לפחות 66% מכלל המצביעים, מדוע אחרי שההחלטה עוברת היא לא חוקית? אז בשביל מה כול הרעש?
אגב על איזו התלהמות כבודו מדבר, אני עובר על התגובות וההתלהמות היחידה (אני עדיין מחפש אותה) היא ה XXXX YOU שמופיע במה שכתבת.
אז אולי מתחשק לך לגרור את חברי געש לבתי המשפט, ובסופו של דבר ישימו עליך קצוץ, אתה יודע את זה, אבל אתה ממשיך בשלך, אולי תוביל שינוי מקיף בתקנון ותרשם בספר הזהב, נשתול עץ על שמך.
אל תהיה דון קישוט, רוזיננטה מתה כבר מזמן, ותחנת רוח יש רק אחת בירושלים.
עוזי
העתקת קישור