יש כל מיני סוגי החלטות
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  חבר פשוט
מקום מגורים:  לחבר מהמרכז
נושא / כותרת  יש כל מיני סוגי החלטות
תוכן ההודעה:  ראשית,מי שנמאסנו עליו לא חייב לקרוא.שנית,הקריאה שלי היא רק לפעול על פי התקנון, זה הכל.ז ה ענין בסיסי. התקנון גם מאפשר את השינוי בו, רק צריך להתאמץ יותר.
שלישית, כל השנים היו אלה שינויים שבקונסנזוס שהשאירו את הקיבוץ כקיבוץ.
היום מה שקורה הוא שמנסים לגזול את הקיבוץ מחבריו, אלו הרוצים להמשיך לחיות בו כמסגרת שיתופית, עם שינויים נדרשים, ורואים , מה לעשות, איך קבוצת חברים עמלה וטורחת להעביר שינוי שבסופו של דבר הוא לטובתה, לטובת התעשרות היחידים. זה לא כמו אותן אלפי החלטות שבדרך, אז ידענו שמדובר בסך הכל על טובת הכלל.
אגב, אני בקיבוצי הייתי בעד תיקון סעיף 118, גם הקטנת הרוב הדרוש וגם הוצאת הסעיף ההיסטורי של ניר שיתופי.
אגב, משונה שאם אתה קורא קבוע כאן לא נתקלת בכל הבעיות עליהן דובר במסגרת השינוי, מהתעשרות היחידים ועד סגירת מוסדות השיתוף שבלעדי ח ל ק מהם הקיבוץ אינו קיבוץ. כמה פעמים כבר סיפרתי כאן על 'קיבוץ' לידינו שפתח פער של מאות אחוזים במשכורת בין חבריו, ואני מכיר אישית את מי שנשאר שם על רשת הבטחון המינימלית. יש היום הורים חברי קיבוץ היכולים לתת לילדיהם חוגים ונסיעות חופש לחו"ל ויש כאלה שלא .על פיטורי חברים בגיל המבוגר ללא סיכוי להשיג עבודה חליפית... והתדרדרות לרשת בטחון שאינה אלא מינימום הכרחי לקיום סעיף הערבות ההדדית.
העתקת קישור