כן, כדאי לשתוק לפעמים - לרונן
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין - עמיעד
נושא / כותרת  כן, כדאי לשתוק לפעמים - לרונן
תוכן ההודעה:  רונן, לפעמים שתיקה שווה זהב, מה אתה חושב? תגיד לי את האמת? אתה באמת מאמין שמישהו שיודע מאיזה עמדה אתה מדבר מקשיב לך ברצינות? אז נתנו לך מדור כאן ואתה יכול לכתוב לנו על תקנון הקיבוץ, כמעט כמו ממגדל השן שממנו כותבת שרה אודם, אתה יכול לכתוב על עבריינותו של הרשם, ולבכות על אובדן חדר האוכל החופשי בנחשון, ועל כך שאתה כלא חבר, יכול לגשת ב 12 בלילה ולאכול איזה סנדביץ עם גבינה צהובה, חופשי, חופשי, כמו שכתב כאן איזה אנונימי אחד, פעם.
אין מה לעשות, אם עומדים על כך שחוברת השינוי תתקבל ברוב הדרוש לפי 118 של כול קיבוץ, אזי זה שינוי בתקנון, אם זה לא שינוי בתקנון אז מדוע רוב רגיל לא מספיק, מדוע עומד הרשם על קוצו של יוד?
מרגע שהרשם קיבל את החוברת עם פרוטוקול האסיפה ותוצאות וועדת הקלפי חתומות כדין, הוא שם את החותמת שלו על החוברת, החותמת הזו ואישורו על חוקיות התהליך, כמוהה כהחלטה שלו על שינוי התקנון.
כך שכול קיבוץ שהחליט ללכת לשינוי וההליך שהתקיים אצלו היה חוקי לחלוטין, גם מבחינת הליך ההצבעה, פועל כחוק ואיננו נמצא באיזה חלל חוקתי.
אגב גם אם איזו פרופסור קבעה שהרשם עבריין, עדיין לא הופכת אותו לעבריין, אם בית משפט או בית הדין למשמעת של עובדי המדינה ימצא אותו אשם אזי נוכל לומר שהוא עבריין, בינתיים החוק מת מצחוק כשאתה כותב על החוק, אז לגבי השתיקה, לפעמים היא שווה יותר מזהב...תחשוב על כך
עוזי
העתקת קישור