ראיתיכן - יולי תמיר ושלי יחימוביץ - בקוצר ידיכן
הוספת תגובה לדף  מאי-אפשר, לאיך-אפשר - אנשים מחזיקים בדפוסי חשיבה מוצקים, שבסיסם אינו העובדות במציאות, אלא רגשות ושיפוטים אישיים. היכולת להשתחרר מדפוסים אלה ה
שם הכותב:  דני
דואר אלקטרוני  wahle@yotvata.org.il
נושא / כותרת  ראיתיכן - יולי תמיר ושלי יחימוביץ - בקוצר ידיכן
תוכן ההודעה:  זה עתה (ערב שבת 11.8.2006 ב-18:15) הסתיים ראיון משותף בערוץ 10 בטלביזיה לשרת החינוך ולחברת ועדת הכספים, שתיהן ממפלגת העבודה ומראשי דובריה בנושאים החברתיים. הנושא המרכזי בראיון - הפקרת האזרחים ע"י ממשלת-ישראל לגורלם בכלל, וב"עורף" המופגז עתה ומייד אחרי שרעמי ההתפוצצויות ישככו בפרט. 'העברת האחריות' לגופים וולונטאריים, לעמותות הניזונות מתרומות ולארגונים אזרחיים היא בריחה מן האחריות הממלכתית המתבקשת מממשלה ריבונית (שהרגישה עצמה מספיק ריבונית כדי לשלוח את חייליה לשדות הקרב ואת שליש אזרחיה למקלטים).
ושתי נבחרות-העם הללו, יולי תמיר ושלי יחימוביץ הודו בקוצר ידן ובחוסר האונים שלהן מול פקידי משרד האוצר (המגבילים את שרי הממשלה, דברי תמיר !), ורוב שרי הממשלה שאת יחסם למימשל ביטא שר-האוצר (לדברי השתיים):"לנהל את המדינה כמו עסק. כלומר (אמרו השתיים) - כדי לשמור על דרוג האשראי של ישראל בשוק הכספים העולמי". צריך להוסיף משהו, רבותיי, שהלכו לקלפי לפני פחות מ-5 חודשים ?! ואגב, לענין אחר לגמרי, אבל מה-זה-קשור, שכרגע נקלט על מסכי הטלביזיה והמחשב: כוחות צבא לבנון ששהו במרג' עיון הנוצרית, עזבו (!) את דרום-לבנון מזרחה וצפונה, אל חצבייה הדרוזית, ומשם דרך בקעת הלבנון צפונה למרחק בטוח מן החיזבאללה ומצה"ל (שאיפשר את המנוסה המאורגנת הזאת !) גם יחד.


העתקת קישור