הצעה פרקטית
הוספת תגובה לדף  החוק מת מצחוק - פרוטוקול של ועדת הכלכלה של הכנסת בנושא השינוי בקיבוצים שופך אור על האופן בו נראים תהליכי השינוי בעיני החוק
שם הכותב:  עדי שגב
מקום מגורים:  נודד
נושא / כותרת  הצעה פרקטית
תוכן ההודעה:  מזה זמן שהגעתי למסקנה שההתגוששות המילולית בין כותבים שונים לעוזי ב.צ. מקנה לתגובות משני הצדדים אופי פולמוסי, נמוך ואלים מילולית. אינני מעוניין להגרר להאשמות סרק שעלולות ליצור מוקד עימות נוסף אלא רק להצביע על מצב קיים.

בהמשך, אני רוצה להציע (ברצינות מלאה, ללא שום ציניות), שמנהל האתר יקצה לעוזי פורום נפרד משלו ושם הדיונים יתנהלו בפורמט שעוזי יבחר בו ואשר ימצא אותו לנכון ומתאים. שם הוא יוכל לתת את הכותרת, הנושאים, הדגשים ונקודות המבט שלו מבלי שהדבר יהוה בהכרח עילה להתכתשות מילולית אין סופית. בנוסף, עוזי יוכל ליזום דיונים על נושאים שהוא יעלה ולא רק להגרר לתגובות על דברי אחרים.
בזמנו זמי בן חורין ניהל את פורום הקיבוץ שהצטיין ברמת דיונים גבוהה ואופי תכליתי והוגן.

יהה זה רק הוגן להניח לעוזי, המגלה רמת מעורבות ואיכפתיות גבוהות, לרכז תגובות על-פי רוחו והבנתו ובא שלום בית על האתר.

מנהל האתר: לא יתכן שכל דיון יתחיל ויסתיים בעימות ארסי וכיפוף ידיים. זה כבר הפך לבלתי מכובד לפלטפורמה הזאת ולכל מי שקורא ומגיב!

אני מאמין שהצד המתחדש בתנועה יודע גם הוא להיות נאמן לערך של תרבות דיון מכובד ויודע ליזום רב שיח פתוח ורגוע. אני בטוח שלחברים בקיבוצים מתחדשים יש עניינים משלהם לענות בהם וחשובים לסדר היום שלהם ולא לחזק עצמם רק דרך שלילת החלק השיתופי של התנועה.

העתקת קישור