דעות ואידאות מתערבבות לפעמים - למיכה
הוספת תגובה לדף  שבחי המרפאה הקיבוצית - הקיבוץ, בין שאר הצלחותיו, פיתח שירותי בריאות מהמשובחים שידע העולם. שירותים אלה יכולים לשמש דגם למערכת בריאות ציבורית
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  סין - עמיעד
נושא / כותרת  דעות ואידאות מתערבבות לפעמים - למיכה
תוכן ההודעה:  מיכה, כל הכבוד לחלוקה בין עובדות לדיעות, המאמר עוסק בחסכון שנוצר לקופה הציבורית מהמרפאה הקיבוצית.
עד כדי כך שהכותב מבקש להנהיג את השיטה על כלל תושבי ישראל, ואולי כלל תושבי העולם, ותמלא הארץ מרפאות, מרפאות, שתי אחיות רופא ומזכירה רפואית לכל 500 תושבים, ויסתובבו בני ישראל בריאים ומאובחנים למופת.
מיכה, זה לא לעניין, לא רלוונטי לעולם האמיתי שבו חיים רוב האנשים, רוצה אתה לקיים מערכת בריאות שאפילו עשירי קיסריה אינם מרשים לעצמם (הם נוסעים למרפאה באור עקיבא) אז תמשיך לקיימה, מי שיש לו כסף להחזיק קיבוץ שיתופי, עוד מליון לרפואה ציבורית לא משנה באמת.
אבל מה לעשות ואנחנו מיכה שייכים לאלה שאין להם לא מיליון ולא חצי מיליון לתת למרפאה, למה? כי אין וזה המצב, נאלצים אנו להסתפק ברפואה הציבורית, וכני שנרפא במוסדותיה, אני יכול לדבר לא מעט בשבחה.
אבל כבודו עוסק בדיעות ושאר ירקות, ואילו המאמר דיבר על חסכנות, מה לעשות מיכה ןאריכות חיים זה עיסק יקר, הן לקרנות הפנסיה והן למערכת הבריאות, לצערי זה המצב, אם היינו בגיל 90 מרקדים כבני עשרים, היה הכל טוב ויפה, אבל זה לא המצב, מכל מקום אני מבין שגם אצלכם נסגרה המרפאה במתכונתה הישנה, בוודאי מסיבות תקציב, ביקשתי מאלעד להביא מספרים של העלויות עכשיו, אתה יכול להביא מספרים של לפני ואחרי ומה מצבם הבריאותי של החברים.
עזוב דעות ואידאות, אני נשארתי מאמין שהאדם הוא המרכז, והאדם שדואג לעצמו זהו האדם השלם, או חלק מהאדם השלם, 100 שנות קיבוץ הפכו את הקיבוצאי לזומבי שצריך לדאוג לו על כל צעד ושעל, אולי ההפרטה מלמדת אותו משהו חדש, אבל להבדיל מכסף, הבריאות זה משהו שבאמת לא צריך הרבה בכדי ללכת לבדיקות תקופתיות, אז אתה תאמר לי שבלי בעיטה בתחת זה לא הולך? אז מה אני יכול לעשות?
מיכה, תביא קצת נתונים.
עוזי
העתקת קישור