בהקשר לאלישע
הוספת תגובה לדף  בין ב. מיכאל ליגאל אלון
שם הכותב:  חנן שליב
דואר אלקטרוני  mhshaliv@yizrael.org.il
מקום מגורים:  יזרעאל
נושא / כותרת  בהקשר לאלישע
תוכן ההודעה: 
כמה הערות והארות למאמר של אלישע שפירא.
1. יגאל אלון זיכה אותנו, חניכי קורס קציני חי"ר שלאחר מלחמת 6 הימים (אולי כיוון שבנו יפתח ז"ל היה בינינו) בנאום מיוחד בו סיכם את מלחמת 6 הימים מחד והציג את תכניתו הידועה מאידך.נלדעתו היינו צריכים לחבור אל הדרוזים בג'בל דרוז כדי לסייע לשינוי מדיני כולל אבל לא לתפוס שטחים רבי אוכלוסיה פלסטינאית. מדוע החליט בשלב מאוחר יותר לסייע ללוינגר ושו'ת להתנחל בחברון, אין לדעת כיום.
2. הבעיה של מחנה השלום  בהנצחת הכיבוש אינה הגותם של עיתונאים נוסח ב. מיכאל או אפילו גדעון לוי, אלא הפיצול האין סופי שכמעט כולו מונע מהאגו של הנתפסים כ"מנהיגים". משום מה במקום קצת לוותר כדי א"כ "להרוויח" גם לאומית וגם אישית מעדיפים את הרגע וכך יוצרים את ההפסד המרבי לכולם.
3. נראה ש"היאוש" המפורסם אינו פריו של ההפסד הפוליטי אלא המיאוס מהשחיתות נוסח צ'יני את שימרון. למי שאלוהי הגבעות ממלא את יומו, או חזון הווילה של לבייב מנחה את דרכו בעולם, אין משברי אמון וייאוש קיומי. לאחרים ובמיוחד לצעירים  החושבים ומבקרים  מאמרי שפר מתוחכמים ככל שיהיו מאת יובל או אחרים, לא כ"כ מצדיקים המשך חיים במדינת ישראל דווקא ומכאן המצב החמור אליו הגענו.
העתקת קישור