דילמת שליט - להיות או לא להיות...
הוספת תגובה לדף  נגד הרוח
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  דילמת שליט - להיות או לא להיות...
תוכן ההודעה: 
הפעם אני עם אבישי ומה שכתב על דילמת שליט, ללא ספק אחת מהדילמות שטילטלו את החברה הישראלית, ובצדק.
הנושא של שליט קשה כי לא מדובר היה בשבוי שנפל בשבי האויב בקרב, אלה בשבוי שנלקח בשבי כתוצאה מפאשלה ענקית של צוות הטנק, זה לא צריך היה לקרות בטנק מרכבה שניתן היה לסגור אותו ולא לאפשר למחבלי החמאס להיכנס לתוכו, מה שקרה שם, הוא ללא ספק ביזיון, שליט נחטף ונלקח בשבי, לא הופעל נוהל "חניבעל", והבחור הפך לקלף מיקוח בידי החמאס, לשחרורם של 1200 מחבלים, חלקם עם דם על הידים, רבים מהם שבו לפגע ופגעו בלא מעט חפים מפשע.
אני לא בא בטענות למשפחתו של שליט, אנשים צנועים ממצפה הילה, שביקשו לשחרר את בנם, והמחיר לא חשוב, כמובן, שחברך הטוב, הבולדוזר הידוע יואל מרשק, נרתם בכול כוחו לשחרורו של הבחור.
נכון, יושב חייל ישראלי בשבי חמש וחצי שנים, בתנאים לא הכי נוראיים, בהשוואה לחברה שישבו בסוריה או מצריים, ובטח שלא דומה למי שנופל בידיו של דעא"ש.
אין ספק שהנושא הזה, העמיד את החברה הישראלית במבחן קשה, והתוצאה של עסקת שליט, מעמידה בסכנה יום יומית חיילים ואזרחים שנמצאים בסכנת חטיפה, יום אחרי יום, כי רואים שהעסק כדאי, תראו מה קורה עם שרידי הגופות שנמצאים בידי החמאס, ואולי שני ישראלים שמסרו עצמם מרצונם לחמאס. אותו יואל מרשק ממשיך להביל גם לעסקה נוספת, מול החמאס...ברגע שהפלשתינאים גילו את החולשה הישראלית, שמוכנה להחזיר אלפי מחבלים תמורת שתי גופות מהחיזבאללה, או תמורת חלקי גופות מהחמאס, גורם בעקיפין או במישרין לחטיפה הבאה.
לכן הדילמה שאתה מציג היא דילמה אמיתית, ודילמה שראוי לדון בה, אין לי ספק שהפסטיבל סביב שליט, היה מיותר ועדיין מיותר, מדינת ישראל צריכה "לחזור למוטב" בעניין זה ולהבהיר בפרוש שאין יותר עסקות שליט.
העתקת קישור