אבישי, אני לא העוזי ההוא, הפעם אני אתך לגמרי
הוספת תגובה לדף  אמונות תפלות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  עמיעד
נושא / כותרת  אבישי, אני לא העוזי ההוא, הפעם אני אתך לגמרי
תוכן ההודעה: 
אבישי גרוסמן, הכניס לי בקטנה, אז כדאי שתדע, הייתי אתאיסט גמור, ואני אתאיסט גמור, אינני מאמין בשום כוח על קוסמי, חוץ מהחומר האפל הבין פלנטרי, ושממלא את החלל כנראה בין הגלקסיות.
אינני מאמין בשום כלום, ןבטח לא בדגם המקומי של איזה אל מוזר, שמתעסק אישית עם כול אחד ואחד מנאמניו, בודק אם קיים תרי"ג מצוות, ואם חס ושלום קיימה אישה ביאה בנידתה, מצטער, לא הולך, תמיד שואל אני את האיש המאמין שממלמל תודה לאלוהיו על שניצל מאיזה אסון, ואני שואל, אם אתה מאמין בהשגחה פרטית, זה לא אותו אחד שהביא עליך את האסון?
כמו לומר תודה למענך שמנסה להטביע אותך באסלה ואז בשניה האחרונה שולף את ראשך מהמים...תודה חבר, אתה ממש איש טוב.
הייתי במירון השנה, כמו כול שנה, עם כוחות מד"א כנהג נט"ן/אט"ן וחובש רפועת חרום, חצי יום מהצהריים עד חצות, מי שלא רואה את הפגאניות במייטבה לא מבין מה זו פאגניות של ממש, כנסו ליוטיוב, יש שם סרטים אין סוף, של גברים בשחור, מאות אלפים, מרקדים עם שועלים או מגבעות על הראש, מזיעים נשמתם, לראות את האלפים שנעים בפאנטיות מדהימה, לטקס שמנהל על ידי אדמו"ר או רב זה או אחר חצר אחרי חצר, מרקדים ומעלים באש, כמות נרות שיכלו להניע תחנת כוח לא קטנה, והכול בכדי לחגוג את "ישועות הרב הקדוש" מי שאולי אחראי היה (נתן גיבוי הלכתי לבר כוכבא או בר כוזבא כפי שנקרא במגילות הגנוזות) לא מעט לאסון הלאומי אז, ועל המרד המיותר ברומאים, מרד שגרם לכמות הרוגים שדומה אולי לכול נופלי ישראל בכול מערכותיה כולן מראשית ימי המדינה המתחדשת, אבל את מי זה מעניין, האמת? היא מודברת מתחת לאמונה הפאגנית...
לגבי התוכן התרבותי שלנו אל מול אותה אמונה דתית באל עליון, אני מאמין ברוח האדם החופשי וברוחו החופשית להלך באשר יחפוץ, וללמוד אשר יירצה, ללא הבדל גזע או מין, הנטייה של כמה מחברינו לומר שחייבים למצוא משהו (ראה האמונה בשמש העמים, שסכום רציחותיו, מיליוני בני עמו) שיחליף את האמונה הדתית, אני יודע שעגלתנו עמוסה בתרבות שלנו ובתרבות העמים, נפשנו פתוחה לקלוט מהסביבה, בניגוד לנפש הפאגנית, שנאחזת בשלל אמונות תפלות ומנהגים שאפילו הנוהגים באותם מנהגים אינם יודעים מקורם.
כול מי שראה, תינוקות של בית רבן, מדברים על מלחמה גדולה שתהרוג בערבים (כמובן שהם לא ילחמו הם יתפללו), והנותרים יהיו העבדים שלנו, מי מכניס לראשם של צעירים אלו אם לא הרבנים ואלו הממונים על חינוכם?
לכן אבישי, נכון, חדר האוכל כשר למהדרין, כי הוא עסק לכול דבר, בית כנסת בישוב? ברגע שיש מספיק חברים שזה רצונם, לי זה לא מפריע, הבעיה היא שהנה, אתמול טבע בים, "רבה של גשר הזיו" כלומר זה מתחיל בבית כנסת, לאחר מכן נבנה מקווה, הרבנות מכינסה "רב" ומייד גם "בלנית" והקהילה נדרשת לשלם שכרם, הבעייה אינה הקמת בית כנסת, אלא לתת לפאגניות הממוסדת דריסת רגל, אם ירצו להקים כאן בית כנסת, אעמוד על כך שיהיה זה בסגנון הרפרומי ללא מחיצות בין גברים לנשים, ועם כבר רב, אז שתהיה זו רבה.
לסיכום, מדינת ישראל מקצינה והולכת, ככול שניתן ללמוד מההיסטוריה, זה ייגמר לא טוב, מה גם שראש ממשלתנו הולך ודומה יותר ויותר לקורח ועדת מעריציו...
העתקת קישור