אתה קורא את עזרא ולא יודע אם לצחוק או לבכות...
הוספת תגובה לדף  אדום מבפנים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אתה קורא את עזרא ולא יודע אם לצחוק או לבכות...
תוכן ההודעה: 
אני קורא את עזרא דלומי, החולם על מדינה סוציאליסטית /קומוניסטית/בולשביקית (מחק את המיותר), מדינה שבה השלטון (כן, זה של ביבי לא של דב חנין) ייפקח על רמת ההכנסה של כול התושבים מיום לידתם עד מותם.
עזרא שוכח כמובן, שהיקף האבטלה בישראל כפי שמשתקפים בדיווחים של "דורשי העבודה" מתעלמים לחלוטין ממליון פלוס אלה שאינם דורשי עבודה, רובם חרדים, שגם אם עובדים, חלקם הלא קטן לא מדווח על עבודתו.
עזרא מתעלם מהכלכלה השחורה שבמדינת ישראל, היא מעל ל 12 מיליארד ש"ח, אבל הוא רוצה שחברות בישראל יגבילו את המנהלים לשכר של כ 100 אלף ש"ח.
את זה הוא רוצה להגביל בחוק, נזכרתי בהצעתו של עזרא השבוע, כאשר נפגשנו עם עורך דין ותיק, שעבד עם חבר ותיק אצלנו שניהל את המפעל, בעודם נוסעים מפגישה בירושלים ביום קיץ רותח, שואל עורך הדין את החבר הותיק, מדוע אתה לא מפעיל מזגן (שהיה מותקן ברכב המפעל הזה), אההה...אומר הותיק, עדיין לא אישרו אצלנו בקיבוץ לנסוע עם מזגן...
זה בערך מה שמבקש עזרא מהמדינה לעשות, לחייב גם חברות פרטיות, לא רק ציבוריות, להגביל את שכר הבכירים, או לתת בונוסים בהתאם להצלחתם (היום לב לבייב למשל, שחברתו הציבורית מפסידה מיליארדים, מושך שכר מיליונים לפי העיתונות), האם אתה באמת מאמין עזרא, שזה ייקרה, בארה"ב או בישראל, אז הגבילו את שכר הבחירים ל 2.5 מיליון לשנה (הלוואי על שנינו) , יימצאו דרך לעקוף את העניין.
לסיכום, הסיכוי שתקום כאן מדינה שתגרום לעזרא לקום בבוקר עם חיוך ענק ושוב לומר "אמרתי לכם" שווה לסיכוי שקיבוצו, ראש הנקרה, יחזור להיות קיבוץ שיתופי, ושוב עזרא, נסה להתחיל בקטן, אצלך בבית ומשם להתפתח הלאה...
העתקת קישור