אבישי רוצה להחזיר עטרה ליושנה....
הוספת תגובה לדף  להיות כמו כולם זה לשלם כמו כולם
שם הכותב:  עוזי בן צבי
דואר אלקטרוני  uzi@amiad.com
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אבישי רוצה להחזיר עטרה ליושנה....
תוכן ההודעה: 
נכון אבישי, פעם (ובחלק מהקיבוצים זה כבר 20 שנה לשינוי) היינו אחרים, פעם היינו נזר הבריאה של מדינת ישראל, היינו מגוייסים כול כולנו למשימה הלאומית, לא היינו אזרחים בני חורין כשאר תושבי המדינה, חיינו בקיבוצים, הקיבוצים היו גטאות של חברים ברי רשות, שלא היה להם דבר משלהם, מי שלא מאמין שייקרא את התקנון הישן שחיינו לפיו, ועדיין תקף ברבים מהקיבוצים.
 אז עברנו שינוי, שהחזיר הרבה מהחרויות האישיות לחברי הקיבוץ, תוך כדי המסע לפריקת העול, למצב בו כול דבר שרצית עבר דרך וועדה, מקום שבו היה שקר מוסכם עד מאוד ששמו "שוויון ערך האדם ושיוויון ערך העבודה" , השקר הזה שהתנפץ בפנינו עם ההתמוטטות הכלכלית של רוב רובה של התנועה.
נכון, בקצה הדרך, עומד לדעת אבישי ה"רע מכול", ומה הוא הרע מכול? הרע מכול הוא מצב שחס ושלום, (טוב שאינני דתי, הייתי אומר - ישמור השם), היחס אלינו יהיה כמו היחס לכול אזרח אחר במדינה, איזה אסון, אבישי מתפלל בכול מעודו שייקרא איזה נס, שהנה הוא קם בבוקר ועין שמר שלו, חוזרת להיות הקיבוץ השומרי מצביע למפ"ם וקורא את על המשמר, אבל הוא קם בבוקר וזה לא זה.
אגלה לך סוד, פה בגליל העליון לחבר באליפלט, יש אזור עדיפות כמו עמיעד, ועלות בניית הבית לבן, תהיה דומה, אז מה רע בכך אבישי, מדוע אתה חושב שמגיעות לך ולילדיך זכויות ייתר? ממש בלתי נתפס הגישה שאומרת ש"מגיע לנו, כי היינו פעם משהו"...
אני מניח שרוב החברים שהשתחררו מהעול, לא יישמחו לקפוץ שוב אל בין כותלי הכלא הישן, רק בכדי שלתנועה יהיה טיעון טוב.
העתקת קישור