העוול בקבלת העזרה מוועדות הקיבוץ...
הוספת תגובה לדף  העוול לפני התודה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  העוול בקבלת העזרה מוועדות הקיבוץ...
תוכן ההודעה: 

אבישי פונה לנסות ולהסביר, הכיצד זה שאדם שהקיבוץ נותן לו כול טוב, מטפל בילדיו החולים, מגדיל את ביתו להתאימו לצרכיו הקשורים למגבלות ילדיו, והנה האדם הזה שוכח שהקיבוץ מייטב עמו ורק זוכר את העוולות.

לרגע מנסה אבישי להפנות אותנו לעובדה שהאדם הוא יצור אוטונומי, אינדבדואל שרואה בערבו של יום אך ורק את טובתו ולא את טובת הכלל.

אבישי שוכח לציין, שבכדי לקבל את כול ה"הטבות" שמדובר בהן, אזי, טיפול מיוחד בילדיו, צריך לעבור דרך וועדת בריאות, המורכבת מחברי קיבוצו, שם הוא נדרש לעמוד עירום ועריה (כן ריכזתי וועדת בריאות ואני זוכר בחלחלה את הישיבות הללו), ולתאר לשכנו או למי מחברי הקיבוץ שאיננו בדיוק כוס התה שלו את כול בעיות הבריאות שלו או של ילדיו, בסוף הוא אולי מקבל, או שלא, והולך הביתה, גם אם קיבל, הוא מרגיש איום, להגדיל את ביתו? זה כבר וועדה אחרת, גם שם צריך להלחם, בסופו של דבר לא מבין אבישי, כיצד זה שאדם שלכאורה "קיבל הכול" הולך עם תחושת עוול שלא נגמר...נסה לבטל את משטר הוועדות, תן לחבר אוטונומיה של ממש, ותגלה שתחושת העוול הולכת ונעלמת.

אל תשכח שהמערכת הזאת, יוצרת בערבו של יום, אנשים בקיבוץ להם "זכויות יתר" חלק מהזכויות נותרות בידם, גם כשהסיבה נעלמת, כך תחושות העוול רק מתגברות.

נראה לי שבקיבוץ המתחדש, האוטונומיה של החבר גדלה, והצורך לרוץ לוועדות כמעט ונעלם.

חומר למחשבה

העתקת קישור